Новини    25 грудня 2022 14:24

Зимовий шторм у США вдарив по м’ясокомбінатах, загрожує пшениці та худобі

Екстремальна погода стала тимчасовою проблемою для виробництва харчових продуктів

Американська компанія Tyson Foods Inc заявила, що призупинила та скоротила роботу деяких м’ясних підприємств у США через сильний зимовий шторм, у той час, як фермери посилили перевірки худоби через сильний вітер і холод. Про це інформує Reuters.

Екстремальна погода стала тимчасовою проблемою для виробництва харчових продуктів після того, як цього року споживачі зіштовхнулися зі стрімкою інфляцією, дефіцитом ланцюга постачання та посухою, яка випалила сільськогосподарські угіддя на заході Сполучених Штатів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Компанія Tyson, яка продає яловичину, свинину та курятину і є найбільшим виробником м’яса в США за обсягом продажів, заявила, що скоротила діяльність, щоб захистити працівників і тварин.

Ми перебуваємо в тісному контакті з нашими клієнтами, щоб мінімізувати збої та продовжувати виконувати замовлення клієнтів, — заявили в компанії.

У Канзасі, третьому за величиною штаті США за розведенням великої рогатої худоби після Техасу та Небраски, Національна метеорологічна служба попередила про “небезпечно холодний” вітер, який може досягати -40 за Цельсієм, хоча очікується підвищення температури.

Ранчо постійно перевіряли свою худобу, щоб переконатися, що вона не в біді та має доступ до незамерзлої води, сказав речник Канзаського фермерського бюро Грег Дьорінг.

У Дугласі, штат Північна Дакота, фермер Деріл Ліс сказав, що його сім’я використовувала сільськогосподарську техніку та снігоочисники, щоб розчистити шляхи між сніговими заметами заввишки чотири фути, щоб їхня худоба могла дістатися до води, сіна та укриття. Вони пильно стежили за свинарниками, щоб тваринам усередині було тепло.

Деякі зернові підприємства Archer-Daniels-Midland у Північній Дакоті, Південній Дакоті, Небрасці, Іллінойсі та Індіані закрили раніше, повідомляє компанія. Фермери не виявляли великого інтересу до нових угод з продажу кукурудзи та сої та не постачали врожай через негоду, кажуть зернові дилери.

Фермери, які вирощують пшеницю на центральних рівнинах, стурбовані тим, що холодні температури можуть вбити або пошкодити сплячі посіви, які не мають захисного шару снігу.

Нагадаємо, навесні у США понад 22,8 мільйона птахів довелося знищити через грип.

Landlord повідомляв, що США разом із G7 та Європейським Союзом запроваджують нові санкції найбільших банків рф — Альфа банку та Сбєрбанку. Крім того, санкції також забороняють всі нові інвестиції в рф.

Кабінет Міністрів України наступного року розраховує зібрати врожай на підконтрольних територіях у розмірі 70-75% показників 2022 року, попри негативні чинники в агросекторі країни, спричинені російською воєнною агресією.

В Україні через відчутні проблеми з електроенергією відтерміновують постачання зернових за кордон, особливо морськими шляхами, в Аргентині через посуху занепадають поля, а Бразилія прогнозує зростання обсягів врожаю кукурудзи. Відповідно до цих тенденцій і розвиваються основні події на ринках зернових передноворічного тижня.

Трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Також закупівельні ціни на пшеницю в українських морських портах почали знижуватися через високі ризики постачання зерна морем та високі ставки фрахту.

Українські трейдери повідомили, що на ринках спостерігається зниження експортних цін попиту на українську продовольчу та фуражну пшеницю з постачанням суходолом, а в українських портах зросли доларові ціни трейдерів на кукурудзу.

Високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю пшениці цього року у Румунії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...