Новини / Політика     24 грудня 2022 13:13

У 2023 році очікуємо на врожай на рівні 70-75% від 2022 року – Шмигаль


Кабінет Міністрів України наступного року розраховує зібрати врожай на підконтрольних територіях у розмірі 70-75% показників 2022 року, попри негативні чинники в агросекторі країни, спричинені російською воєнною агресією.

Зібрати врожай Україні також допоможе підтримка міжнародних партнерів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Цього року було посіяно озимих зернових на 4,8 млн га на підконтрольних територіях. Це приблизно на 40% менше порівняно з минулим роком. Ми розраховуємо, що ярих культур весною засіють більше, щоб компенсувати. Але очевидно, що велика мінна засміченість полів, фактор невизначеності та постійні атаки ворога вплинуть на кількісні показники нашого врожаю наступного року. Це проблематика, яку доведеться вирішувати”, — розповів прем’єр.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він наголосив, що уряд країни працює над залученням міжнародної підтримки, що має позитивно вплинути на валовий збір урожаю наступного року. Так, сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вже погодилася надати країні насіннєвий матеріал, який дасть змогу збільшити загальні площі посівів ярих культур у 2023 році на 30%. Для порівняння, Україна під час посівної-2022 засіяла основними сільгоспкультурами 14,16 млн га земель, або 83,7% показників 2021 року в 16,92 млн га.

Крім того, у 2022 році агровиробники України отримали портфельні гарантії за кредитами майже на 24 млрд грн, а за програмою “5-7-9” надано 81,2 млрд грн кредитних коштів.

“Підтримуватимемо агросектор і надалі, але ресурс у нас обмежений. Тому ведемо переговори про підтримку від ЄС, США, ФАО. З багатьма таких домовленостей уже досягнуто, зокрема з Єврокомісією, USAID, вони готові фінансувати і грантові програми для підтримки агровиробників, і кредитні програми”, — зазначив прем’єр-міністр.

Шмигаль також наголосив на важливості продовження Стамбульських зернових угод, оскільки морський експорт сільгосппродукції дає змогу виживати українським фермерам та аграріям. Окрім того, постачання продукції АПК з України гарантує стабільність геополітичної ситуації в Африці та на Близькому Сході, оскільки українське зерно для багатьох країн є ключовим чинником недопущення голоду.

Нагадаємо, за попередніми оцінками УКАБ, в 2023 році в Україні буде на 45% скорочено посівні площі під зерновими культурами та на 60% менше отримано врожаю зернових в порівнянні з довоєнним 2021 роком. Причинами такого скорочення є: зменшення всіх посівних площ, зміна структури посівів та зниження врожайності зернових культур.

За прогнозом Мінагрополітики цьогоріч через воєнні дії та погіршення погодних умов Україна матиме значно менший врожай, ніж торік. Проте його буде цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави та збереження її експортного потенціалу. Так, ідеться про понад 51 млн тонн зернових та 16 млн тонн олійних.

За прогнозами іноземних аналітиків у 2022 році через російське вторгнення Україна збере 54,1 – 55,7 млн тонн врожаю. Минулого року Україна зібрала рекордні 86 млн тонн, тобто через війну втрати врожаю складуть приблизно 30 млн тонн.

Тим часом Українська зернова асоціація (УЗА) збільшила прогноз врожаю зернових та олійних культур в Україні у 2022 році на 4,4% порівняно із серпневим прогнозом – до 67,5 млн тонн із 64,5 млн тонн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також