Новини    03 жовтня 2023 18:53

Знищене росіянами зерносховище в Умані не зможуть відновити цього року

Є влучання у шість зерноскладів. Знищені саме ті, в яких мало зберігатись зерно, та ті, які використовувались

У ніч на 1 жовтня російські безпілотники завдали удар по зерносховищу в Умані. Відновити підприємство цього року не вдасться, розповів головний інженер підприємства Володимир Кульбіцький, передає “Суспільне”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Є влучання у шість зерноскладів. Знищені саме ті, в яких мало зберігатись зерно, та ті, які використовувались. Влучання у склади були точними — жодного влучання поза межі складів немає, — зазначив Кульбіцький.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій Черкаської області розповіли, що пожежа у складських приміщеннях поширилася на площу понад 3 тис. квадратних метрів. Відомо про одну травмовану особу. Пожежу гасили 52 рятувальники, загалом залучили 11 одиниць техніки.

17 вересня внаслідок нічної атаки росіян ударними дронами та ракетами пошкоджено сільськогосподарську інфраструктуру на Одещині.

19 вересня міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи 15-те засідання Контактної групи з питань оборони України на базі ВПС США “Рамштайн” заявив, що зерна, яке знищила рф в Україні, вистачило б годувати понад 10 млн осіб протягом року

Британський премєр Ріші Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

Раніше Туреччина заявила, що протягом місяця після припинення зернової ініціативи в результаті бомбардувань було пошкоджено 220 тисяч тонн зерна, яких було достатньо, щоб прогодувати 810 тисяч людей протягом року.

Нагадаємо, глибоководні порти України приймають два судна для відправки 20 тисяч тонн пшениці в Єгипет та Ізраїль, мовиться у повідомленні пресслужби Мінагрополітики.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...