Новини / Аналітика     12 грудня 2017 12:50

ЗІРКОВИЙ ЧАС CLAAS


Для компанії CLAAS міжнародна виставка Agritechnica 2017 давно стала не просто домашньою вітриною досягнень, а й місцем презентації найсучасніших інноваційних новинок і заслуженого визнання лідерських позицій у світі сільськогосподарської техніки! Красномовне свідчення цьому стало саме «золото» й «срібло» з Ганновера. Проте крім власне переможних рішень експозиція бренда була неймовірно широкою — всього 65 нових й оновлених моделей техніки компанії говорили самі за себе. Ось що ми тут побачили.

Клас CLAAS

Стенд цього німецького виробника сільськогосподарської техніки був одним із найбільших на виставці й займав 4000 кв. метрів! На такій території фермерам й іншим учасникам глобального заходу було легко зорієнтуватися, все побачити, адже допитливим аграріям допомагали численні представники компанії CLAAS, що працювали на стенді біля конкретних машин й агрегатів компанії. Тому ми з легкістю віднайшли усі нові рішення CLAAS, нагороджені медалями.

Нагадаємо, що золотих медалей вручено було на Agritechnica 2017 лише дві й одну з них — компанії CLAAS за автоматичну систему налаштування обмолоту на зернозбиральних комбайнах CEMOS AUTO THRESHING.

Система встановлюється як на гібридні, так і на клавішні зернозбиральні комбайни LEXION. Вона максимально ефективно і дбайливо обмолочує зернові, вибираючи необхідний зазор підбарабання та швидкість обертання молотильного барабана залежно від якості зерна, що надходить в зерновий бункер. Невід’ємною частиною системи є спеціальна камера GRAIN QUALITY CAMERA, яка змонтована на головці зернового елеватора, і щосекунди робить два знімки зернового матеріалу, що проходить через елеватор. Кожен знімок система аналізує на наявність битого й невимолоченого зерна, включень соломи й полови, а отже, слугує індикатором згаданої вище якості і базою наступних налаштувань обмолоту. Родзинка системи — це безперерв­ний процес самовдосконалення, тобто від моменту активації вона постійно моніторить якість обмолоту і підлаштовує параметри молотарки так, щоб забезпечити якнайліпші показники.

Срібних медалей CLAAS отримав чотири. Першим назвемо аналог «золотого» «срібне» рішення CLAAS CEMOS для трактора, що оптимізує робочі налаштування машини й виконуваних завдань. Тепер залежно від параметрів якості роботи, продуктивності чи паливної економічності, системи трактора можна швидко налаштувати для найбільш повної реалізації його потенціалу.

CLAAS CEMOS — це інтерактивна система, що пропонує зручний для оператора підхід до оптимізації трактора і використання причіпного знаряддя. Система направляє оператора через меню налаштувань для визначення оптимального режиму роботи, вона враховує також дані, рекомендовані виробником загрегатованого з трактором знаряддя. Механізатор може приймати або відхиляти її рекомендації, враховуючи польові умови.

Важливою є ще одна срібна медаль, яку отримав перший напівгусеничний трактор CLAAS з повною підвіскою AXION 900 TERRA TRAC. Такі гусеничні та напівгусеничні трактори фермери нечасто транспортують автомобільними шляхами загального призначення, оскільки вони малокомфортні для оператора. Напівгусеничний CLAAS AXION 900 є першим трактором із акивною ситемою підвіски передньої та задньої осі.

Завдяки цьому робота оператора поліпшується, як порівнювати з класичним дизайном напівгусеничних аналогів. CLAAS AXION 900 працює в полі й рухається на автомобільній дорозі з відмінною курсовою стійкістю. Оптимальна адаптація трактора до контурів ґрунту також є важливим чинником для низького його ущільнення, і його досягнуто за допомогою 15‑градусного поворотного діапазону, завдяки чому вага машини розподіляється рівномірно для всіх напрямних роликів.

Базою для впровадженої на тракторі CLAAS AXION 900 технології також стала система, яку встановлюють на зернозбиральні комбайни. Однак тут використано привідне колесо трактора, яке більше за розмірами, ніж ті, що на зерно‑ та кормозбиральних комбайнах, а це дозволяє збільшити крутний момент. Навіть у разі найважчих просапних робіт на низьких швидкостях гусенична трансмісійна система передає тягове зусилля на ґрунт із мінімальними втратами потужності. Використовувана на тракторах AXION 900 система TERRA TRAC поєднує переваги гусеничного трактора щодо тяги й захисту ґрунту зі зручнішими характеристиками руху звичайного колісного трактора. Незалежна підвіска привідних і направляючих коліс, а також опорних роликів дозволяє гусеницям ідеально адаптуватися до рельєфу ґрунту.

Срібну медаль отримала й стереоскопічна камера CULTI CAM для міжрядного обробітку просапних культур, зокрема цукрових буряків, кукурудзи, сої тощо. CULTI CAM — спільна розробка CLAAS з іншими виробниками: Einböck, Hatzenbichler, Carre SAS і Bednar FMT. Камера легко навішується на робочу раму просапного культиватора й значно поліпшує якість механічного знищення бур’янів у посівах. Система CULTI CAM від CLAAS використовує тільки одну камеру з двома об’єктивами (стереокамера) для 3D‑зйомки рядків сільгоспкультур. Перевагою цього рішення є те, що CULTI CAM включає більш точний контроль посівів на ділянках із важкими неоднорідними ґрунтами, спусками й підйомами агрегата. Камера стане надійним помічником тим фермерам, які прагнуть скоротити обсяги внесення пестицидів і дотримуються органічного землеробства.

Четверту срібну медаль CLAAS отримав за інноваційну систему оповіщення учасників дорожнього руху про наближення великогабаритної сільгосптехніки Large Vehicle Alert System. Рішення поки що направлене на європейських клієнтів, але незабаром може з’явитися і в Україні. Його суть в тому, що кожна одиниця сільськогосподарської техніки за допомогою системи передачі даних повідомлятиме про свій рух транспортними магістралями іншим учасникам дорожнього руху. Для цього за допомогою системи TELEMATICS в режимі реального часу передаватимуться дані до навігаційних систем легкових і вантажних автомобілів, які пропонуватимуть водіям альтернативний маршрут, або ж скоригують час прибуття у пункт призначення.

CLAAS представив новинку для зеленої лінії

Серед інших нововведень, які можна було побачити на стенді компанії CLAAS на Ганноверській виставці, особливо виділялася система для обмотування рулонів у камері прес‑підбирача ROLLANT 455 UNIWRAP. Інженери німецького виробника створили технічне вирішення, де замість звичних шпагату і сітки, процес обмотування рулона можна провести плівкою. Також прес обладнано спеціальним механізмом для перемикання між способами обмотки, таким чином у фермера є можливість легко перемикатися з обмотування сіткою на плівку, або ж навпаки. Також CLAAS ROLLANT 455 UNIWRAP обладнано новою платформою‑передавачем, своєрідним пандусом, який спрощує завантаження рулонів на обмотувальну платформу. Принцип обмотування плівкою у цій машині цілком аналогічний обмотуванню сіткою. Різниця лише в матеріалі. Щойно рулон у камері досягне бажаного розміру, він автоматично обертається плівкою, кількість шарів якої може сягати восьми. На відміну від сітки, плівка трохи ширша — всього кілька сантиметрів аби краще обгорнути краї тюка.
Завдяки цьому під час наступного пакування тюка на обмотувальній платформі немає потреби пакувати його у шість шарів, як це робиться зазвичай, і у такий спосіб заощаджується плівка. Обмотування плівкою також усуває трудомісткий процес відділення сітки й плівки під час розмотування рулону, що полегшує наступну обробку й забезпечує акуратну утилізацію пакувального матеріалу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!