Новини    26 грудня 2021 10:29

Здорожчення газу в ЄС може зупинити виробництво сухого молока – Фастєєв

Ціна на газ в ЄС підскочила за останні дні

У молочній галузі вартість газу безпосередньо впливає на собівартість виробництва, особливо сухого молока та сироватки. Про це пише партнер проєктів «Інфагро» Макс Фастєєв у Facebook.

«Багато операторів зараз розглядають мету сушіння найближчим часом, хоча в період відпусток, навпаки, існує практика запуску сушильних приміщень, оскільки на ринку через зменшення попиту, «екстрем» сировина генерується. Тепер заяви про зупинки чують як від європейських, так і від українських компаній», — написав експерт.

За його словами, на світовому ринку спостерігається дисбаланс попиту та пропозиції у другій половині року, а ціни на фондовому ринку впевнено зростають через спад виробництва молока та активний попит імпортерів. Відтак, виробники товарів також підіймають ціни на свою продукцію під тиском збільшення виробничих витрат.

«Очевидно, що закриття низки фабрик створить додатковий дефіцит сухого молока, ціни якого продовжуватимуть зростати. Подібний ланцюг спостерігався трохи раніше на ринку добрив. Якщо одні зупинять виробництво, то інші скористаються цією ситуацією», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ціна на газ в ЄС підскочила за останні дні. Ціни на природний газ в ЄС знизилися більш ніж на 13% з моменту досягнення рекордного рівня у минулий вівторок.

Раніше Landlord повідомляв, що в Японії доведеться “знищити” велику кількість молока. 

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...