Новини    28 січня 2024 18:34

Затверджено декларацію потужностей малих виробників вина та дистилятів

Зазначається, що декларація зокрема сприятиме розвитку ринку спиртових дистилятів та спиртних напоїв

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову (№56 від 19.01.2024 р.), якою затвердив форму декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства та визначив порядок її подання та реєстрації, мовиться у повідомленні Мінагрополітики.

Реалізація постанови дозволить:

  • подавати декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства територіальним органам Держпродспоживслужби;
  • подавати замість атестата виробництва зареєстровану Держпродспоживслужбою декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства для отримання ліцензій на виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв, що значно спростить механізм отримання відповідних ліцензій;
  • забезпечити розвиток ринку спиртових дистилятів та спиртних напоїв;
  • стимулювати розвиток і легалізацію малого підприємництва та створити робочі місця для населення, зокрема в сільській місцевості.

Нагадаємо, садівничу галузь очікує поступове переформатування з одних культур на інші або на інші види землеробства, таку думку в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” висловив співзасновник господарства агрофірми “Сади України” Володимир Шерстюк (Дніпропетровська область).

Малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000.

Євросоюз розпочав впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (САР) з 1 січня 2023 року. Після того як 13 грудня останнім було схвалено стратегічний план Нідерландів, схвалення всіх 28 стратегічних планів нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) було завершено.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

Минулі 15 років овочі в Україні дорожчі, ніж в Європі. І проблема не в землі, чи у методах вирощування, а у відсутності системності.

Новини за темою:  Україна почала експорт зрідженого біометану в ЄС: МХП перетворює пташиний послід на екологічне паливо

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Понад 10 мільйонів гривень виплатили ще чотирьом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Гроші будуть спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...