Кабінет Міністрів України ухвалив постанову (№56 від 19.01.2024 р.), якою затвердив форму декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства та визначив порядок її подання та реєстрації, мовиться у повідомленні Мінагрополітики.
Реалізація постанови дозволить:
- подавати декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства територіальним органам Держпродспоживслужби;
- подавати замість атестата виробництва зареєстровану Держпродспоживслужбою декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства для отримання ліцензій на виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв, що значно спростить механізм отримання відповідних ліцензій;
- забезпечити розвиток ринку спиртових дистилятів та спиртних напоїв;
- стимулювати розвиток і легалізацію малого підприємництва та створити робочі місця для населення, зокрема в сільській місцевості.
Нагадаємо, садівничу галузь очікує поступове переформатування з одних культур на інші або на інші види землеробства, таку думку в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” висловив співзасновник господарства агрофірми “Сади України” Володимир Шерстюк (Дніпропетровська область).
Малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000.
Євросоюз розпочав впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (САР) з 1 січня 2023 року. Після того як 13 грудня останнім було схвалено стратегічний план Нідерландів, схвалення всіх 28 стратегічних планів нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) було завершено.
У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.
Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.
Минулі 15 років овочі в Україні дорожчі, ніж в Європі. І проблема не в землі, чи у методах вирощування, а у відсутності системності.
За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.
Понад 10 мільйонів гривень виплатили ще чотирьом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Гроші будуть спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!