Новини / Аналітика     13 липня 2023 19:37

За пів року Україна експортувала 25 тис. т меду

Середня ціна реалізації — $2,4 за 1 кг, що на 18% менше, ніж у відповідному періоді попереднього року

У червні експорт меду з України становив 3,7 тис. т, що на 30% менше, ніж попереднього місяця. Виручка від українського експорту меду у звітному місяці становила $8 млн (-$3,3 млн до показнику травня), передає Shareuapotential.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основними країнами-імпортерами українського меду у звітному місяці були Німеччина, Іспанія та Польща.

За перші шість місяців року Україна експортувала 24,7 тис. т меду на $60 млн. Середня ціна реалізації — $2,4 за 1 кг, що на 18% менше, ніж у відповідному періоді попереднього року.

Середня ціна експорту суттєво знизилась у квітні та травні поточного року (з $2,65 за 1 кг протягом першого кварталу до $2,13 за кг у травні). У червні ціна була майже незмінною порівняно з травнем.

Нагадаємо, нині Україна залишається одним з основних постачальників меду в ЄС, одначе, перший рядок у рейтингу (в натуральному виразі) займає Китай.

На Київщині переробне підприємство ТОВ “ЕКО-МедОК” вже багато років співпрацює з пасічниками. За результатами 2022 року компанія вийшла на заплановані показники продажів, падіння не було, але й глобального росту також.

Майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного контролюючого органу немає.

MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Розслідування ЄС показало, що майже половина меду, імпортованого до ЄС, може бути “фальсифікованою”, а близько 60% — з домішками сторонніх цукрів. З продукту, перевіреного в межах розслідування, 46% не відповідали Директиві щодо меду – законодавству ЄС, яке визначає, що можна маркувати медом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також