Новини    28 травня 2023 18:38

Українські бджолярі утримують позиції провідних імпортерів меду до ЄС

Основними покупцями українського меду серед європейських країн досі залишаються Польща та Німеччина

Нині Україна залишається одним з основних постачальників меду в ЄС, одначе, перший рядок у рейтингу (в натуральному виразі) займає Китай, передає SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якщо поглянути на імпорт в грошовому виразі, то лідером, як і раніше, залишається Україна!, – зазначила аналітикиня медової індустрії, консультантка Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка.

Загальні обсяги імпорту меду країнами ЄС в натуральному вигляді збільшились майже на 10%, до 190,6 тис. тонн (504, 2 млн євро).

Зокрема, країни ЄС збільшили обсяги імпорту з Китаю на 42%, Аргентини на 35%, а також з Турції та В’єтнаму, тоді як імпорту з України скоротився  в натуральному виразі на 14%.

Окрім цього, основними покупцями українського меду серед європейських країн досі залишаються Польща та Німеччина.

Нагадаємо, за рік мед почав приносити стабільні прибутки та високу виручку експортерам України, тоді як його основними споживачами виступають країни Європейського Союзу. Про це повідомили в Українській асоціації аграрного експорту.

На Київщині переробне підприємство ТОВ “ЕКО-МедОК” вже багато років співпрацює з пасічниками. За результатами 2022 року компанія вийшла на заплановані показники продажів, падіння не було, але й глобального росту також.

Майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного контролюючого органу немає.

MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Розслідування ЄС показало, що майже половина меду, імпортованого до ЄС, може бути “фальсифікованою”, а близько 60% — з домішками сторонніх цукрів. З продукту, перевіреного в межах розслідування, 46% не відповідали Директиві щодо меду – законодавству ЄС, яке визначає, що можна маркувати медом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...