Новини / Аналітика     29 листопада 2023 17:04

З гектара середня дохідність цукрового буряку удвічі вища, ніж зернових

З гектара можна отримати 7-7,5 т цукру, ціна на заводі сьогодні 600 євро без ПДВ. Витрати на вирощування буряку складають $1,5 тис.

За 10 років роботи холдингу Cygnet, середня дохідність з гектара буряку виходила у два рази вищою, ніж середня дохідність з гектара зернових, розповів фінансовий директор компанії “Сігнет Холдинг” Володимир Бондаренко, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З гектара ви можете отримати 7-7,5 т цукру, ціна на заводі сьогодні 600 євро без ПДВ. Витрати на вирощування буряку складають $1,5 тис. Є ще собівартість переробки, але якщо перевести прибуток від цукру на гектар, то він вищий, ніж у зернових, — зазначив Бондаренко.

Фінансовий директор наголошує, що цей рік, ймовірно, буде найприбутковішим для цукровиробників.

Це завдяки тому, що Україна отримала вперше необмежений доступ до преміального ринку ЄС. Раніше було дотування до Європи, а на ринках далекого зарубіжжя доводилося конкуруували з цукром-сирцем, там інші ціни, — пояснив Бондаренко.

Також зауважимо, що у цьому сезоні цукроваріння 2023/24 беруть участь 30 цукрових заводів, розповів в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України (“Укрцукор”) Назар Михайловин.

Підприємства завантажені на 100%, вони працюють з коліс – в кагатах солодкі корені не зберігають. Тобто цукровий буряк викопують, відразу завантажують й везуть на виробництво, – зауважив він.

Михайловин додав, що наразі в Україні є близько 35 цукрових заводів, які можуть виробляти понад 2 млн тонн цукру.

Він переконаний, що цього обсягу вистачить й для забезпечення цукром внутрішнього ринку та для створення експортного потенціалу. Одначе, пояснює, що їх потрібно модернізувати.

Нагадаємо, переробку цукрових буряків цього року здійснюватимуть 30 цукрових заводів.

У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.

Новини за темою:  Без обмежень: ЄС відкрив ринок для українського насіння чотирьох ключових культур

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Українські виробники можуть збільшити експорт цукру у понад два рази.

Нагадаємо, маржинальність ягідного, зокрема, лохинового бізнесу в десятки разів вища, ніж вирощування зернових. Одначе, звісно справа потребує значних капіталовкладень та часу.

Амарант економічно вигідніше вирощувати, ніж більшість інших культур. За врожайності 1 т/га рентабельність досягає 75%.

Французька компанія Bejo France у співпраці з ще п’ятьма французькими виробниками долини Луари та Шампань вивела сорт жовтої цибулі Orion, яка не викликає сліз та не залишає після себе запаху на руках.

У підсобних господарствах п’яти регіонів Узбекистану цього року вперше почали вирощувати перилу, як експеримент за рекомендаціями корейських фахівців. За словами виробників цієї культури, попит на неї з боку ресторанів азійської кухні виявився добрим.

Експерти назвали рентабельність вирощування конопель в Україні.

Нині на ринку спостерігається високий попит на насіння цукрових буряків. На тлі збиткових зернових цукровий буряк сьогодні — одна з найрентабельніших культур.

Анна Лиса

Читайте також