Нині на ринку спостерігається високий попит на насіння цукрових буряків. На тлі збиткових зернових цукровий буряк сьогодні — одна з найрентабельніших культур, розповів Андрій Новак, начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу департаменту цукрових буряків “КВС-УКРАЇНА”, пише Latifundist.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Чистий прибуток з одного гектару цукрових буряків складає $1 тис. і більше. Тому вже зараз ми можемо спрогнозувати, що посівні площі на наступний рік суттєво зростуть. Наприклад, ті аграрії, які сіяли 100 га, планують збільшити до 200-300 га. Агрохолдинги, звісно, не мають змоги збільшувати в рази, але поступово теж нарощують площі під цією культурою, — зазначив Новак.
Насіннєві компанії не готувалися до такого високого попиту у сезоні 2024. Тому, якщо він і надалі зростатиме, то на ринку може виникнути дефіцит насіння.
Крім того, цікавитися темою цукрових буряків почав також “Кернел”. Тоді як цього року “ТАС Агро” вперше посіяв 300 га на Західному кластері і вже зібрав з середньою врожайністю 60 т/га.
Нагадаємо, переробку цукрових буряків цього року здійснюватимуть 30 цукрових заводів.
У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.
Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.
Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.
Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.
Українські виробники можуть збільшити експорт цукру у понад два рази.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!