Маржинальність ягідного, зокрема, лохинового бізнесу в десятки разів вища, ніж вирощування зернових. Одначе, звісно справа потребує значних капіталовкладень та часу. Окрім того, несе багато ризиків, пише “Економічна правда”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Так, за словами Євгена Харлана, директора зі стратегії та розвитку крупного ягідного господарства – ТОВ “Нікдарія”, собівартість закладання гектара плантації лохини залежить від того, наскільки інноваційним буде ягідник, а також від його розміру. Вартість системи поливу та її автоматизація не надто відрізняється для 5 га і для 100 га.
Раніше вважалося, що середній показник капіталовкладень на гектар – близько $25 тис. Наш досвід каже, що, скоріш за все, йдеться про понад $40тис./га. Окупність залежить від багатьох факторів, починаючи від погодних умов і людського фактора до кон’юнктури ринку, – зазначив Харлан.
Рентабельність ягідництва для продажу у свіжому вигляді у десятки разів вища, ніж традиційне для України вирощування зерна. Фахівець акцентує, що не завжди прописані в бізнес-плані цифри $30 тис/га і врожайність 10 т/га підтверджуються. Окупність ягідного господарства – понад 8 років.
Нагадаємо, амарант економічно вигідніше вирощувати, ніж більшість інших культур. За врожайності 1 т/га рентабельність досягає 75%.
Французька компанія Bejo France у співпраці з ще п’ятьма французькими виробниками долини Луари та Шампань вивела сорт жовтої цибулі Orion, яка не викликає сліз та не залишає після себе запаху на руках.
У підсобних господарствах п’яти регіонів Узбекистану цього року вперше почали вирощувати перилу, як експеримент за рекомендаціями корейських фахівців. За словами виробників цієї культури, попит на неї з боку ресторанів азійської кухні виявився добрим.
Експерти назвали рентабельність вирощування конопель в Україні.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!