Новини / Аналітика     26 жовтня 2023 20:23

Рентабельність ягідництва удесятеро перевищує вирощування зерна

Водночас окупність ягідного господарства – понад 8 років

Маржинальність ягідного, зокрема, лохинового бізнесу в десятки разів вища, ніж вирощування зернових. Одначе, звісно справа потребує значних капіталовкладень та часу. Окрім того, несе багато ризиків, пише “Економічна правда”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Так, за словами Євгена Харлана, директора зі стратегії та розвитку крупного ягідного господарства – ТОВ “Нікдарія”, собівартість закладання гектара плантації лохини залежить від того, наскільки інноваційним буде ягідник, а також від його розміру. Вартість системи поливу та її автоматизація не надто відрізняється для 5 га і для 100 га.

Раніше вважалося, що середній показник капіталовкладень на гектар – близько $25 тис. Наш досвід каже, що, скоріш за все, йдеться про понад  $40тис./га. Окупність залежить від багатьох факторів, починаючи від погодних умов і людського фактора до кон’юнктури ринку, – зазначив Харлан.

Рентабельність ягідництва для продажу у свіжому вигляді у десятки разів вища, ніж традиційне для України вирощування зерна. Фахівець акцентує, що не завжди прописані в бізнес-плані цифри $30 тис/га і врожайність 10 т/га підтверджуються. Окупність ягідного господарства – понад 8 років.

Нагадаємо, амарант економічно вигідніше вирощувати, ніж більшість інших культур. За врожайності 1 т/га рентабельність досягає 75%.

Французька компанія Bejo France у співпраці з ще п’ятьма французькими виробниками долини Луари та Шампань вивела сорт жовтої цибулі Orion, яка не викликає сліз та не залишає після себе запаху на руках.

У підсобних господарствах п’яти регіонів Узбекистану цього року вперше почали вирощувати перилу, як експеримент за рекомендаціями корейських фахівців. За словами виробників цієї культури, попит на неї з боку ресторанів азійської кухні виявився добрим.

Експерти назвали рентабельність вирощування конопель в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також