Новини    22 листопада 2022 11:19

Аграрії Узбекистану освоюють вирощування нової культури – перили


У підсобних господарствах п’яти регіонів Узбекистану цього року вперше почали вирощувати перилу, як експеримент за рекомендаціями корейських фахівців. За словами виробників цієї культури, попит на неї з боку ресторанів азійської кухні виявився добрим. Зараз загальна площа експериментальних плантацій перили, розташованих у Ташкентській, Ферганській, Андижанській, Наманганській та Сирдар’їнській областях країни, становить близько 2 гектарів. 2023 року планується значно розширити площі під цією культурою.

Про це повідомляють фахівці EastFruit.

“Уклавши контракт із корейською компанією з виробництва перили, ми почали вирощувати цю рослину. Листя перили ми поставляємо до ресторанів корейської та китайської кухні за ціною від 100 000 до 150 000 сум/кг (від $9,0 до $13,5). Надалі, я хочу поділитися своїм досвідом та навчити жінок нашої махалі (кварталу) вирощувати перилу”, – каже садівник Мавлюда Акбарова із Мірзаабадського району Сирдар’їнської області в інтерв’ю телеканалу “Узбекистан 24”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також узбецькі аграрії налагоджують виробництво та реалізацію насіння цієї рослини. За інформацією телеканалу, корейські партнери пропонують $1200-1300 за 1 кг насіння перили. З одного гектара можна зібрати до 1,5 тонни насіння.

Довідка: Перила – монотипний рід трав’янистих рослин сімейства Ясноткові. В азійській кухні можна зустріти й інші назви: у Японії — сісо, у Китаї — чжи ма, у Кореї — ккенніп (листя Perilla frutescens).Листя перили використовуються в кулінарії країн Азії як салатна рослина і додаються як пряність у різні страви.

Перила також цінується як олійна рослина: у її насінні міститься до 45 % перилової олії, яка швидко висихає та використовується для виробництва лаків та оліфи, а також виготовлення друкарських фарб, тканин, котрі не пропускають воду.

У країнах Азії ця олія рослини після спеціального очищення використовується також у їжу і як лікарський засіб. У медичних цілях застосовують настої та відвари з листя і насіння перили, які мають антисептичну, болезаспокійливу та заспокійливу дію на організм людини, також їх рекомендують для лікування кашлю та бронхіту.

Вважається, що вперше вирощувати перілу почали у Китаї. У цій країні, а також у Японії були основні площі, зайняті посівами перили.

Деякі різновиди з особливо гарним забарвленням і формою листя вирощують як декоративні рослини.

Нагадаємо, червоноплідні яблука з деталізованими малюнками пам’яток архітектури та відомих картин вирощують у префектурі Аоморі на півночі Японії та експортують до Франції.

Французька компанія Bejo France у співпраці з ще п’ятьма французькими виробниками долини Луари та Шампань вивела сорт жовтої цибулі Orion, яка не викликає сліз та не залишає після себе запаху на руках.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...