Новини    11 вересня 2017 11:43

Європейські дотації у 150 разів перевищують українські


Європейські фермери торік отримали 62,8 млн євро державної допомоги. 41 млн євро – це прямі виплати в рамках Спільної аграрної політики.

Близько 19 млрд євро витрачено на розвиток сільських територій, ще 3 млрд євро пішло на заходи з покращення конкуренції.

За інформацією Європейської комісії, половину від загального об’єму державної підтримки отримали чотири країни: Німеччина, Італія, Іспанія та Франція. Це цілком прогнозовано, оскільки тут виробляється 55% аграрної продукції та проживає майже половина сільського населення Європи.

Проте державна підтримка в ЄС не завжди відповідає обсягам виробництва продукції, підрахували в Економічному дискусійному клубі. Наприклад, у Болгарії виплати на третину перевищують виробництво.

У середньому європейські фермери тільки прямих виплат отримують 229 євро на гектар оброблюваних земель. В Мальті та Греції цей показник перевищує 400 євро. Найменше виплачують в Латвії – 94 євро на гектар.

«Для порівняння, торік в Україні на гектар сільгоспугідь виплачено 1,5 євро. У 2017 році аграрії отримають до 5 євро», – кажуть аналітики ЕДК.

Виробникам тваринницької продукції, садівникам та овочівникам з початку року виплатили 1,91 млрд грн. Це лише 2% від валової продукції АПК.

За даними Українського клубу аграрного бізнесу, новий механізм виключає можливість отримання дотацій для 40% представників агросектору. Проте результати вже є: вперше за 5 років виробництво молока, яєць та реалізація худоби й птиці на забій продемонстрували ріст.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...