Новини    02 вересня 2018 14:09

Як проходить жнивна кампанія у Бориспільському кластері «Агро-Регіону»


Кінець літа для аграріїв є кульмінацією кропіткої кількамісячної роботи — у господарствах тривають жнива та починається підготовка до нової посівної. Відтак, саме липневий номер Landlord ми вирішили прикрасити фоторепортажем про жнивну кампанію. Наші кореспонденти завітали до Великої Олександрівки, що в Бориспільському районі на Київщині, де базується підрозділ одного з найбільших гравців українського агроринку — компанії «Агро-Регіон».

На жаль, дощова погода того дня змусила тимчасово призупинити збирання врожаю в господарстві. Попри це директор Бориспільського кластеру «Агро-Регіону» Олег Пащенко із задоволенням провів для кореспондентів Landlord змістовну екскурсію підприємством.

Земельний банк Бориспільського кластеру, в якому зайняті 130 працівників, становить 11 000 га. Майже половина земель відведена під кукурудзу. За словами Пащенка, середня урожайність цієї культури за останні три роки тут становить 9 т з гектара. За цей самий період в середньому по країні урожайність кукурудзи була майже на третину менша. Крім кукурудзи сіють сою, озиму пшеницю, соняшник та пивоварний ячмінь. Зокрема, з одного гектара пшениці у 2017 році тут збирали 7,2 т.

Також господарство має сучасний і великий парк сільськогосподарської техніки, переважно європейського та американського виробництва. Цього року компанія придбала п’ять нових тракторів Massey Ferguson 8737, два з яких працюють у Бориспільському кластері. Трактори оснащені двигуном об’ємом 8,4 л з максимальною потужністю 370 к. с. Крім того, на них встановлено сучасний варіатор, який дозволяє значно знизити витрати палива. У свою чергу технічний департамент компанії вдосконалив нові трактори, доукомплектувавши автопілотом, кардрідером для механізаторів та спареними колесами, щоб знизити пробуксовку.

Загалом у парку Бориспільського кластеру — 11 тракторів, два комбайни, два самохідних обприскувачі, чотири сівалки, дев’ять вантажівок КамАЗ.

У компанії запроваджено систему диференційного внесення добрив одночасно з обробітком ґрунту, для чого використовуються бункери із сівалок, зазначає Пащенко. Вони обладнані котушками, які можуть працювати зі змінними нормами і одночасно вносити два або більше типів добрив. Максимальна швидкість посіву сягає 8 км на годину.

Також директор кластеру ознайомив з роботою складу запасних частин, на якому впроваджена систему повного циклу їх обігу: видача нових, отримання вживаних, повторне відновлення вживаних запчастин або утилізація. Завдяки штрих-кодуванню тут дотримано відповідність фактично розміщених запчастин до облікових даних. Склад обладнаний зручними місцями зберігання та стелажами, має енергозберігаюче освітлення.

Крім того, керівник звернув увагу на масштабне будівництво, що ведеться на території кластеру. За його словами, невдовзі тут відкриється інноваційний хаб «Термінал Z» — перший агротехнологічний термінал в Україні, що об’єднає представництва провідних українських та іноземних компаній. Зокрема, на 35 га тут працюватимуть офіси, лабораторії, демомайданчики, шоуруми, склади.

Текст: Сергій Родін   Фото: Олександр Ларичкін

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...