Новини / Фінанси     25 січня 2019 18:10

Експерти проти звільнення від ПДВ аграріїв. 3 причини

Члени Українського клубу аграрного бізнесу проти скасування ПДВ на експорт олійних і зернових культур. Фахівці переконані, що в разі ухвалення такого рішення це завдасть збитків агросектору на 50 млрд гривень. А кошти в результаті заплатять самі ж українці з власних кишень.

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

  1. Скасування ПДВ зменшить надходження до держбюджету

Аграрний сектор становить 20% економіки. Якщо падатимуть прибутки виробників зернових та олійних, відповідно, зменшуватимуться надходження до бюджету.

Торік надходження ПДВ, які оплатили виробники сільськогосподарської продукції від імпорту добрив, ЗЗР, сільгосптехніки, насіння та палива становили 25 млрд грн.

«Це також потрібно враховувати як надходження від аграрного сектору», – заявив Тараса Висоцький, гендиректора УКАБ.

ЧитайтеБюджетне відшкодування ПДВ у листопаді: до ТОП-5 увійшли три агрохолдинги

На його думку, якщо потрібно стимулювати експорт, то бюджет не може заробляти на ПДВ в експортних операціях.

  1. Виросте собівартість продукції для кінцевого споживача

Спочатку споживач не відчує різниці. Адже для нього по суті ціна на с/г продукцію не зміниться. Однак, у подальшому він братиме участь у податкових операціях. Тобто компанія не буде отримувати свої 10% відшкодувань.

«Тобто, аби виробити певну продукцію фермер витрачатиме більше коштів», – пояснив В’ячеслав Саган, податковий менеджер ТОВ «Агропросперіс».

  1. Знизиться конкурентна здатність агрокомпаній на міжнародному ринку

Через зменшення державних компенсацій, виробники не зможуть вкладати гроші в бізнес та його розвиток. Відтак – складніше буде виходити на міжнародні ринки та конкурувати якістю продукції.

ЧитайтеУкраїнським експортерам зерна не повернули 3 млрд грн ПДВ

Сьогодні скасування ПДВ – це дискредитація аграрного сектору, вважають експерти. Приміром, для зернових та олійних це створить «перекоси», які за 5 років можуть узагалізнищити галузь. А додатково наповнити бюджет краще за допомогою детінізації земельного ринку. Адже, за словами Тараса Висоцького, гендиректора УКАБ, держскарбниця щороку втрачає до 8-10 млрд грн від існування тіньового обробітку землі.

Як раніше повідомляв Landlord, у проекті держбюджету на 2019 рік, станом на 18 жовтня, кошти на відшкодування «старих» сум ПДВ не закладені.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також