Новини / Рослинництво     16 січня 2019 11:11

2 рекорди Нібулону: скільки зібрали соняшнику та яка врожайність кукурудзи

Одна з провідних агрокомпаній України «Нібулон» відзвітувала про рекордні обсяги врожаю соняшнику та велику врожайність кукурудзи. Так, за минулий рік вдалося зібрати 50 тис. тонн соняшника, а з одного гектара кукурудзи отримати 87,6 ц.

Про це повідомила прес-служба компанії.

Представники агровиробника відзначили, що рекордних показників вдалося досягти не лише на півночі країни, а й у південних посушливих регіонах. Останні традиційно вважалися не надто сприятливими для вирощування кукурудзи.

«Порівняно з 2017-м, обсяги виробництва сільськогосподарської продукції  збільшилися на 20 %. Торік вони становили майже 335 тис. тонн. Це один з кращих результатів за всі роки господарювання», – заявив Костянтин Хмельницький, заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва компанії.

Читайте: Нібулон будує 140-метрового конкурента перевантажувальному крану Святий Миколай

Рекорд зі збору соняшника встановили філії компанії в Сумській області – «Присеймівська». Тут зібрали 32,5 ц з одного гектара. За нею найбільше соняшника вдалося зібрати на Хмельниччині у філії «Кам’янець-Подільський» – 28,7 ц з гектара.

Найбільшої врожайності кукурудзи досягли у Вінницькій та Житомирській областях. Філія «Хмільник» видала 118,3 ц на гектар, а філія «Романівська» – 110,3 ц/га.

Як раніше повідомляв Landlord, самохідний плавучий кран компанії Нібулон “Святий Миколай” за 5 років роботи перевантажив у морі 7 млн тонн сільгосппродукції. Агрегат допомагає довантажувати потужні морські судна. За добу кран може перевантажити 20 тис. тонн. Це найбільший кран в Україні, що працює на плаву.

Трейдинг        23 серпня 2019 14:42

Україна потіснила США в експорті кукурудзи до Китаю

Україна стала найбільшим постачальником кукурудзи до КНР. Очікується, що у 2018–2019 маркетинговому році поставки української кукурудзи до Китаю досягнуть 4 млн т і становитимуть понад 80% від загального обсягу китайського імпорту.

Про це повідомляє Голос Америки.

Кількома роками раніше США забезпечували майже 100% китайського імпорту кукурудзи, поставляючи до КНР близько 5 млн т. В умовах торгової війни між Вашингтоном та Пекіном експорт зернової із США до Китаю різко знизився, зокрема у 2017–2018 МР США поставили лише 0,3 млн т, або менше 10% китайського імпорту.

Читайте: Зміна клімату дозволяє Україні забезпечити себе рисом – Шеремета

«Торгова війна з Китаєм перешкоджає доступу на ринки для США, – написала на своїй сторінці у Твіттер конгресвумен від штату Іллінойс Робін Келлі. – Велика частина кукурудзи надходила до Китаю з Іллінойса, до того, як провальна торговельна війна Трампа вбила наш доступ до ринків».

Американське видання Successful Farming відзначає, що ще до торгової війни Китай почав переходити на інших постачальників кукурудзи, переважно на Україну, і цьогоріч Україна стала найбільшим постачальником кукурудзи до КНР.

«Гарний очікуваний урожай в Україні не компенсує різке падіння виробництва в США в 2019–2020 роках, але в довгостроковій перспективі, загроза того, що Україна стане ключовим експортером кукурудзи, продовжує зростати», – відзначає Successful Farming.

Однак видання зауважує, що темпи зростання виробництва кукурудзи в Україні можуть сповільнитися. Нині середня врожайність кукурудзи в Україні становить 7–7,8 млн т/га (на 60% вища, ніж десятиліття тому), досягнувши рівня ЄС. Щоб помітно підвищити врожайність, українські фермери мають вдатися до використання біотехнологічних / генетично модифікованих культур, що наразі в Україні заборонено.

Landlord раніше повідомляв про те, що прогноз урожаю кукурудзи в Україні підвищено до ​​нового рекорду – 36,5 млн т

Поділися

Логістика        23 серпня 2019 11:21

400 тонн херсонських кавунів: на Київщині розвантажили баржу Нібулона ФОТО

Легендарна баржа з кавунами прибула до Переяслав-Хмельницького з Херсонщини. Транспортувала традиційний щорічний вантаж із продукцією херсонських фермерів компанія Нібулон.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук ТОВ СП Нібулон.

На вантажному причалі філії «Переяславська» ТОВ СП Нібулон 22 серпня розвантажили несамохідне судно з кавунами, вирощеними на Херсонщині. З Переяслав-Хмельницького продукцію доправлятимуть у київські супермаркети торгової мережі Сільпо. Баржа подолала шлях з Голої Пристані до Переяслав-Хмельницького за 4 доби.

Читайте: 10 тонн винограду: завдяки об’єднанню 8 фермерів швидко реалізували урожай

Компанія Нібулон транспортує херсонські баштанні культури Дніпром до столиці вже третій рік поспіль. Гендиректор компанії Олексій Вадатурський відзначив, що для Нібулона це перевезення – неприбуткове і є «скоріше соціальним проектом».

«Щоб несамохідні судна з кавунами ходили річкою, як трамваї або тролейбуси містом, необхідні докорінні зміни законодавства, зокрема щоб річковий транспорт в Україні став конкурентним відносно автомобільного і залізничного, як і у всьому світі. Тоді з Херсонської області будуть вантажитись кавуни від 100 до 300 тонн щоденно» – зазначає Олексій Вадатурський.

Нібулон висуває низку пропозицій зі створення сприятливих умов для річкових вантажоперевезень:

 • відмінити акцизний податок на пальне або компенсувати цей податок під час річкових вантажних і пасажирських перевезень,
 • відмінити плату за розведення та/або підіймання ферм мостів;
 • відмінити плату за проходження шлюзами Дніпровського каскаду;
 • усунути рентну плату за спеціальне використання води.

«Усі ці заходи є загальносвітовою практикою, адже в жодній країні немає такого надмірного та необґрунтованого податкового навантаження на внутрішній водний транспорт», – наголошують у компанії.

Landlord раніше повідомляв про те, що Нібулон показав, як будується найпотужніший флагман його флоту.

Поділися

Рослинництво        21 серпня 2019 09:32

На полях Херсонщини через сильні зливи полягло до 90% соняшнику

Сильні зливи, які пройшли на початку серпня в кількох районах Херсонщини, призвели до перезволоження ґрунту, внаслідок чого на окремих полях полягло близько 80–90% посівів соняшнику.

Про це повідомляє АгроЮг.

За інформацією Укргідрометцентру, агрометеорологічні умови першої декади серпня в центральних областях України були неоднорідними і неоднозначними за впливом на сільгоспкультури. Повідомляється, що низькі температури повітря несприятливо вплинули на завершення вегетації кукурудзи, соняшнику та сої.

Читайте: Унікальні можливості точного землеробства від EOS Crop Monitoring та SmartFarming

А от у західних областях України випадання дощів і підвищення температури повітря поліпшило умови для вегетації пізніх сільгоспкультур. Також у південних областях у першій декаді серпня завдяки помірним у більшості днів температурам повітря і дощам поліпшилися агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх культур.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Запорізькій області вигоріло 15 га пшениці.

Поділися

Логістика        16 серпня 2019 17:04

Нібулон показав, як будується найпотужніший флагман його флоту ФОТО

140-метровий гігант – це найпотужніше судно компанії  і найдовше кранове судно класу «річка-море» в Україні.

Фото 140-метрового плавкрана П-140 NIBULON MAX, який зараз добудовується, розмістила компанія «Нібулон» на своєму офіційному сайті та повідомила про хід суднобудівних робіт.

Зараз у кілька змін ведуться опоряджувальні роботи, задіяна максимальна кількість суднобудівників компанії. Кришки люків для двох трюмів важать по 30 тонн кожна, а деталі для їхніх рухомих з’єднань – понад 4 тонни.

Читайте: Флот Нібулона: 75 суден, $600 млн та 10 років

До високоточних робіт зі зварювання залучені найкращі фахівці-зварювальники харківської компанії «КОДА».

Як повідомляв раніше Landlord, судно-гігант, яке зараз добудовують, «Нібулон» спустив на воду у травні цього року.

Поділися

Логістика        15 серпня 2019 15:02

На Вінниччині з’явиться потужний елеваторний комплекс Нібулона

Нібулон розпочав будівництво у м. Хмільник Вінницької області нового комплексу з приймання, зберігання й відвантаження зернових та олійних культур на залізничний транспорт на 4 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Генеральний підрядник будівництва – компанія Олл Інжиніринг.

Читайте: Фермер з Одещини заробляє на цукровій кукурудзі $5 тис. з 1 га

Проєкт передбачає зведення таких об’єктів комплексу:

 • 8 зерносховищ ємністю по 500 т кожне;
 • норійна вежа;
 • пункт розвантаження автотранспорту із завальною ямою;
 • ваги автомобільні;
 • підземна транспортна галерея від пункту розвантаження автотранспорту до норійної вежі та наземна транспортна естакада від норійної вежі до бункерів завантаження на залізничний транспорт;
 • блок адміністративно-побутових приміщень з лабораторією;
 • залізнична колія.

Відзначено, що новий комплекс матиме річну потужність 33,5 тис. т. Очікується, що нова структура сприятиме зменшенню витрат фермерів на реалізацію зернових, оскільки завдяки комплексу зернотрейдер стане ближчим до сільгоспвиробників.

Landlord раніше повідомляв про те, що Нібулон за $23 млн збудував новий річковий термінал потужністю 300 тис. т зерна на рік.

Поділися
Показати ще