Новини / Тваринництво     21 квітня 2024 11:27

Виробники свинини в Україні нарощують поголів’я


Більшість свинарських підприємств зберігають свої плани на 2024 рік незмінними, попри нестабільність ринку.

Це доводять дані опитування, проведеного асоціацією «Свинарі України», яке включало учасників, що виробляють 70% усієї промислової свинини в країні.

Згідно з опитуванням, дві третини господарств не очікують змін у ринкових умовах до кінця року, однак 16% висловились оптимістично, 9% сподіваються на стабільність, а 7,5% прогнозують погіршення ситуації.

Зі слів представників асоціації, попри коливання ринку, 85% опитаних господарств зберігають свої плани на наступний рік: близько 60% планують розвиватися, 25% будуть діяти за звичним графіком, лише 1,5% скоригували свої плани, а 12% вирішили відкласти реалізацію своїх проєктів через несприятливі умови в кінці 2023 та на початку 2024 року.

Також асоціація надала оновлену інформацію про провідні свиногосподарства в Україні.

Цього року до реєстру ввійшли 63 підприємства з 18 регіонів, які тримають понад 2 мільйони свиней, що становить більше 60% всього промислового поголів’я свиней країни, та забезпечили понад дві третини пропозиції свинини. У порівнянні з минулим роком, кількість учасників, що збільшили поголів’я, складає 25: одна третина з них збільшила поголів’я до 5%, стільки ж на 5-12%, а інші значно більше.

Загалом маточне поголів’я зросло на 8,5%, що перевищує середній темп росту на 5,5% на початок року.

Отже, попри сповільнення зростання загального поголів’я на початку 2024 року, підвищення чисельності свиноматок до середини року може покращити цю статистику. Окрім того, кожен п’ятий учасник активу продемонстрував позитивну динаміку за всіма розглянутими показниками.

Нагадаємо, члени Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту схвалили продовження заходів з лібералізації торгівлі для підтримки України та Молдови. Відповідно, з 6 червня 2024 по 5 червня 2025 будуть зняті імпортні мита та експортні квоти на аграрну продукцію з України до країн ЄС.

Новини за темою:  82% безробітних – жінки: як війна змінила ринок праці в Україні

У перші два місяці 2024 року Україна ввезла 633 тонни живої домашньої птиці, такої як кури, качки, гуси, індики та цесарки, що становить на 10,7% більше, ніж у відповідний період попереднього року. Цю інформацію повідомили AgroTimes, посилаючись на дані Державної митної служби.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія планує торговельні заходи щодо України після того, як Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина у спільному листі до ЄК зажадали введення імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію, заявив речник Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Олоф Гілл.

Болгарія настоює на введенні тарифів і квот на імпорт українського зерна до Європейського Союзу. Свою вимогу країна обґрунтовує значущими труднощами, з якими стикаються місцеві фермери після скасування обмежень на торгівлю українською продукцією.

Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.

У Міністерстві аграрної політики спрогнозували можливий обсяг цьогорічних безмитних поставок чутливих видів агропродукції до ЄС.

У 2023 році Україна імпортувала агропродукції на суму $7,1 млрд, що є майже на 13% більше, ніж у попередньому році ($6,3 млрд). Цю інформацію надала ННЦ “Інститут аграрної економіки” з посиланням на дані Державної митної служби.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також