Виробник ударних безпілотних апаратів Bayraktar, турецька компанія Baykar, вже зареєструвалась в Україні та придбала земельну ділянку для будівництва. Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю РБК-Україна.
Так, компанія вже зареєструвалась, розробила проєктну документацію та придбала земельну ділянку для майбутніх потужностей.
Власники компанії планують реалізувати проєкт до кінця, оскільки це було майже їх особисте зобов’язання зробити це виробництво в Україні.
Бондар пояснив, що рішення не тільки політичне, а й практичне, оскільки на значній частині моделей, які будуть вироблятися на цьому заводі, будуть стояти комплектуючі українського виробництва.
“Це можуть бути двигуни, інші запасні частини, колеса, багато чого різного, що є високотехнологічне у нас, і може бути використане для цих літальних апаратів”, — додав він.
Посол також зауважив, що і до повномасштабної війни, і зараз сфера оборонних технологій є одним з драйверів українсько-турецьких відносин. Попри війну, наші компанії продовжують виконувати свої зобов’язання.
Довідка. Халук Байрактар – турецький підприємець і меценат. Генеральний директор компанії Baykar Defence, яка, зокрема, виробляє БпЛА Bayraktar. Отримав Орден “За заслуги” ІІІ ступеня після того, як Україна закупила 6 безпілотників у 2020 році.
Нагадаємо, відносини Туреччини з рф неоднозначні: вона продала Україні знаменитий бойовий безпілотник Bayraktar, але також відмовилася вводити санкції проти Росії та дозволила суперяхтам олігархів залишитися у своїх водах.
За підсумками січня-грудня 2021 року капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства склали 49,1 млрд грн, що на 24,9% вище проти показника 2020 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Для подолання продовольчої кризи, яку переживає весь світ через епідемію коронавірусу та російсько-українську кризу, Туреччина обговорила формулу оренди сільськогосподарських земель за кордоном. У цьому контексті Міністерство сільського господарства розпочало переговори щодо оренди сільськогосподарських земель у 10 країнах Латинської Америки та Африки.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!