Новини / Рослинництво     25 січня 2022 16:41

Використання добрив фермерами ЄС може скоротитися до 15%, залежно від культури — прогноз

Головною проблемою є ціна на природний газ, яка за останній рік підскочила вчетверо, і це дуже вплинуло на ціни на добрива

Робота на більшості підприємств ЄС із виробництва азотних (N) добрив відновилася. Таку думку висловив заступник керівника підрозділу ЄС з управління агропродовольчими ринками Фаб’єн Сантіні. Про це повідомляє Agriland.

«Той факт, що ціни на добрива зросли, є поганою новиною для фермерів, але це хороша новина для виробників у тому сенсі, що у них з’являється стимул виставляти свою продукцію на ринок. Тому наявність добрив не видається реальною проблемою», — заявив Сантіні.

Зазначається, що, за оцінками ЄС, використання добрив фермерами цього року скоротиться на 10-15%, залежно від культури. Головною проблемою є ціна на природний газ, яка за останній рік підскочила вчетверо, і це дуже вплинуло на ціни на добрива.

За словами експерта, з грудня 2020 року світова ціна на карбамід зросла на 263%, а на ді-амоній фосфат — на 92%. За підрахунками експертів, вартість добрив підскочила на 250%, а карбамід подорожчав з €314 за т до €905 за т.

«Фермери не зобов’язані повністю нести ці додаткові витрати. Рано чи пізно додаткові витрати будуть передані в ланцюжок постачання продовольства споживачам через механізми передачі цін ЄС», — прокоментував Фаб’єн Сантіні.

Він висловив припущення, що фермери можуть захистити себе від такої волатильності за допомогою форвардних контрактів.

«Економічний оптимум для фермерів повинен полягати в тому, щоб внести трохи менше добрив, ніж зазвичай цього року, з можливим незначним впливом на врожайність. Фермери можуть також скоригувати свої сівозміни та вибрати культури з меншою потребою у хімічних добривах. Проте не очікується, що це становитиме ризик для продовольчого постачання та продовольчої безпеки ЄС», — йдеться у повідомленні.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄС вполовину обмежить використання пестицидів та добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також