Новини / Аналітика     25 грудня 2022 20:02

Вперше в історії Україна змушена була імпортувати рекордний обсяг цибулі

Активне ввезення цибулі імпортного виробництва продовжиться у першій половині 2023 року

Цього року Україна вперше змушена була завезти на свій внутрішній ринок понад 100 тис. тонн цибулі. За даними Державної митної служби, імпорт цибулі у січні-листопаді 2022 року перевищив 100,979 тис. тонн на загальну суму $62 млн. Це безпрецедентна цифра для країни, яка щороку виробляє близько мільйона тонн овочів цього виду, передає Zn.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Активний імпорт цибулі насамперед обумовлений вторгненням росії на територію України та активними бойовими діями на полях південних областей, які традиційно вирощують овочі для всього внутрішнього ринку.

За даними Херсонської ОВА, 60% господарств регіону, що забезпечує третину врожаю цибулі, постраждали через війну війни. Майже 70% полів пошкоджено.

Востаннє Україна завозила значні обсяги цибулі на внутрішній ринок у 2019 році. Але тоді імпорт становив 84 тис. тонн. У 2018 році цибулю завезли 18,9 тис. тонн. А у 2017 році – лише 8,2 тис. тонн.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

Досить помітним був імпорт цибулі у 2014 році – 37,8 тис. тонн, та у 2011 році – 34,5 тис. тонн.

На думку учасників ринку, активне ввезення цибулі імпортного виробництва продовжиться у першій половині 2023 року.

Нагадаємо, з початку цього тижня на ринку цибулі в Україні спостерігається знижувальний ціновий тренд, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основною причиною здешевлення у цьому сегменті стало помітне ослаблення попиту, і навіть систематичні постачання цієї продукції із країн Центральної Азії.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозують, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також