Новини    21 березня 2023 11:19

Власник “СП ПАЕК” Юрій Кормишкін отримав поранення внаслідок підриву міни на полі


Український бізнесмен Юрій Кормишкін, якому належить агрохолдинг Південна аграрно-експортна компанія (ТОВ “СП “ПАЕК”), отримав поранення внаслідок підриву трактора на полі в Миколаївській області.

Про це повідомила пресслужба компанії.

“Вчора, 19 березня, в селі Новопетрівка Баштанського району під час обробки землі під посів ярих культур на міні підірвалася сільськогосподарська техніка. На момент вибуху на полі був присутній і власник компанії Юрій Кормишкін. Водій трактора живий. Кормишкін перебуває в лікарні”, – повідомила компанія.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Довідка: ПАЕК – велике сільськогосподарське підприємство з земельним банком 54 000 га. За даними компанії, під окупацією знаходилися 29 000 га, які “окупанти замінували густіше, аніж сіється пшениця”. З грудня до кінця березня їй вдалося розмінувати близько 13 000 га землі. Власником компанії є Юрій Кормишкін – депутат Миколаївської обласної ради.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...