Новини / Інтерв'ю     27 грудня 2022 10:12

Власник “Нібулону” Андрій Вадатурський розповів, як працює зерновий коридор


Можливості експорту продукції зерновим коридором залежать від доступу до терміналів в портах, прозорості черги та дій російської федерації.

Про це Андрій Вадатурський розповів в інтерв`ю виданню Ліга.Бізнес.

Зокрема Вадатурський наголосив, що в Україні найкращі умови мають ті компанії, що можуть контролювати увесь логістичний процес перевезення.

Найбільше може експортувати той, хто краще може контролювати весь логістичний процес. У нас немає термінала в портах, які залучені в ініціативу. Тому ми маємо прийти і попроситись до когось. Звичайно, нас розглядають як конкурентів і дають дозвіл за залишковим принципом, – констатував підприємець.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Вадатурський також розповів, що система проходження черги прозора лише на половину.

Прозора – лише коли судно пройшло перевірку (у разі виходу з Босфорської протоки і вже йде Чорним морем. – Ред.) і уже є в українській системі. Але черга, що формується до перевірки, – непрозора (у Мармуровому морі, внутрішні води Туреччини. – Ред.). Мені невідомо про факти корупції з українського боку. Питання в тому, що черга у Мармуровому морі – ми про неї нічого не знаємо. Не знаємо, яке судно за чергою – це невизначеність. Ми знаємо лише номер і яка черга формується вже тут, – пояснив власник “Нібулону”.

Окремо Вадатурський наголосив, що причина непрозорості черги – злочинні дії рф.

…до вторгнення РФ, Туреччина пропускала судна без затримки. Це все зроблено навмисно тільки з боку РФ.

Сьогодні приходить судно і воно стоїть майже 30 днів. Вони (росіяни. – ред.) приходять на судно і тупо, як барани, дивляться-перевіряють порожній трюм. Це створює чергу. Кожен день – мінус один долар на тонні, тобто мінус $30 на тонні у разі експорту, які сплачує український фермер тільки за перевірку. І вони контролюють експорт з України. Вони знають, хто, куди, скільки відвантажує.

Навіщо? Хтось дійсно думає, що Україна постачає зброю зерновими терміналами? Ні. Вони намагаються контролювати ресурси: газ, нафта і зерно. Вони продають своє дорожче, а Україні намагаються завадити продавати. Вони намагаються знищити українське с/г виробництво”, – підсумував бізнесмен.

Нагадаємо, агрокомпанія “Нібулон” у період із березня до серпня скоротила експорт на 88% унаслідок втрати можливості користуватися звичайними маршрутами через Миколаївський порт.

У ТОВ СП “НІБУЛОН” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також