Новини    30 вересня 2017 13:34

Високі ціни стимулюють аграріїв сіяти більше ячменю


Через обмежену пропозицію ячменю, ціни на зернову ростуть третій місяць поспіль. Наслідком такої тенденції може стати збільшення прибутковості та розширення площ під культурою, вважають експерти.

Згідно з прогнозами компанії ОДА Україна, в жовтні ціни на ячмінь мають уповільнити темпи зростання та стабілізуватися, адже на ринок масово почне надходити новий урожай кукурудзи. Окрім того, з жовтня традиційно знижується імпортний попит на ячмінь та скорочуються темпи експорту.

«В довгостроковій перспективі багато чого залежатиме від умов перезимівлі озимого ячменю та валютної ситуації в державі, – прокоментувала Landlord Вікторія Блажко, керівник аналітичного відділу ODA Україна. – Це ж саме стосується і рівня цін. З великою ймовірністю можна сказати лише те, що цьогорічна середня ціна на ячмінь буде більша за торішню. Уже зараз перевищення складає 24%».

Останні кілька років рентабельність вирощування фуражного ячменю в Україні зростала, проте у порівнянні з пшеницею чи кукурудзою вона залишалася найнижчою: близько 30% проти 40% та 50% відповідно. Це пояснювалося тим, що ціни на ячмінь поступалися цінам на інші зернові, в той час коли середні витрати на виробництво, навпаки, були більшими.

«Однак цього року рентабельність вирощування ячменю в Україні має підвищитися завдяки високим цінам на ринку. Наскільки суттєвим буде це підвищення, поки що важко сказати, оскільки новий сезон лише недавно розпочався», – пояснює Блажко.

Тим часом уперше за останні роки офіційний прогноз посівних площ під озимий ячмінь в Україні на 5% перевищує торішній показник: 926 000 га в порівнянні з 882 000 га. В залежності від подальшого розвитку ситуації на ринку та умов перезимівлі озимого ячменю, площі під ярою культурою можуть прибавити 10-15%.

В цілому, за попередніми прогнозами ODA Україна, загальна посівна площа ячменю в 2018 році складе 2,8-3 млн га проти 2,6 млн га у 2017-му.

Ще немає новин у цій стрічці ...