Новини    28 серпня 2023 18:34

Вінницька МХП може отримати до $30 млн кредиту від IFC для розширення потужностей заводу з виробництва біометану

Будівництво планують на біогазовому заводі в селі Василівка, що на Гайсинщині, який запустили 2019 року і який є найбільшим таким заводом в Україні з потужністю 12 МВт

Міжнародна фінансова корпорація з групи Світового банку має намір відновити співпрацю з агрохолдингом МХП та надати кредит до $30 млн “дочці”, Вінницькій птахофабриці. Кошти планують спрямувати для фінансування модернізації та розширення потужностей заводу з виробництва біометану з сільськогосподарських відходів, повідомляє пресслужба IFC.

Рада директорів корпорації розгляне проєкт на засіданні вже 19 вересня 2023 року.

Нині компанія управляє двома біогазовими заводами для переробки гною зі своїх ферм у “зелену енергію”. У межах стратегії декарбонізації МХП планує збільшити виробництво біометану в Україні завдяки модернізації та розширенню потужності своїх біогазових установок у декілька етапів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Перший етап, який фінансуватиметься в рамках проєкту, слугуватиме демонстрації життєздатності виробництва скрапленого біометану.

Загальну вартість проєкту оцінюють у $52 млн, крім кредиту IFC, МХП розраховує і на власні кошти. Проєкт також буде підтриманий гарантією на $15 млн з боку European Fund for Sustainable Development Plus, Великої Британії та інших донорів.

Читайте також: В Україні пропонують збудувати понад 30 біометанових заводів

Будівництво планують на біогазовому заводі в селі Василівка, що на Гайсинщині, який запустили 2019 року і який є найбільшим таким заводом в Україні з потужністю 12 МВт.

Довідка. МХП — міжнародна компанія у сфері харчових, агротехнологій та ритейлу зі штаб-квартирою в Києві та виробничими потужностями в Україні та на Балканах (Perutnina Ptuj Group). Дочірні підприємства МХП працюють у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ, країнах Балканського півострова та інших країнах ЄС. Станом на 2021 рік компанія МХП посідає 8 місце у переліку Forbes 100 найбільших приватних компаній України.

Компанія МХП – вагомий гравець на аграрному ринку, виробничі потужності якого охоплюють 12 областей України.  Земельний банк становить 360 000 га, з них під вирощування сільськогосподарських культур – 353 000 га. Важливою складовою агровиробництва МХП є цифровізація та застосування інновацій.

Нагадаємо, за прогнозами за 2023 рік агрохолдинг “МХП” зможе збільшити дохід на 5% до $2,77 млрд та отримає чистий прибуток на рівні $140 млн, що буде становити $1,26 в перерахунку на одну акцію. За прогнозами аналітиків Eavex Capital, котирування акцій “МХП” на Лондонській біржі можуть підвищитися протягом цього року з позначки в $3,5 до $6, що передбачає потенціал зростання на 70%.

Як відомо, агрохолдинг МХП закінчив минулий рік із чистими збитками у розмірі $231 млн. Для порівняння, у 2021 році чистий прибуток компанії склав $393 млн. Виручка сегмента рослинництва у 2022 році склала $158 млн (2021 р — $188 млн). Зниження на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося переважно через зменшення обсягів реалізації внаслідок пізнього завершення збиральної кампанії та нижчої врожайності кукурудзи, соняшнику та пшениці.

Агрохолдинг МХП розпочав збиральну кампанію ранніх зернових у ТОВ “Околиця Істейт”, “МХП-Урожай” та “МХП-Агро-С”. На сьогодні обмолотили близько 450 га озимого ячменю та ріпаку

Агрохолдинг МХП у першому кварталі 2023 року відкрив 8 нових магазинів під брендом “М’ясомаркет”.

У 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

13 квітня на Чернігівщині відкрився перший в Україні біометановий завод: кубометри газу пішли в газорозподільчі мережі. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...