Новини / Фінанси     19 квітня 2023 11:16

МХП цьогоріч має шанси збільшити дохід на 5% — Eavex Capital


За 2023 рік агрохолдинг “МХП” зможе збільшити дохід на 5% до $2,77 млрд та отримає чистий прибуток на рівні $140 млн, що буде становити $1,26 в перерахунку на одну акцію.

Такий прогноз зробили аналітики Eavex Capital.

Прогнозний мультиплікатор Р/Е (ціна / прибуток на акцію) становить лише 2,8х, що можна вважати як низький мультиплікатор. Це сигналізує про потенціал зростання ціни акцій компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За прогнозами аналітиків Eavex Capital, котирування акцій “МХП” на Лондонській біржі можуть підвищитися протягом цього року з позначки в $3,5 до $6, що передбачає потенціал зростання на 70%.

“МХП” має земельний банк розміром 350 тис. га який розташований у центральній частині України, що повинно дозволити компанії нормально провести посівну та розраховувати на досить хороший врожай зернових. Стосовно боргового навантаження “МХП”, показник співвідношення чистого боргу до EBITDA на кінець минулого року становив 3,2х. В абсолютному вимірі чистий борг компанії на звітну дату становив $1,24 млрд”, — зазначають аналітики Eavex Capital.

Нагадаємо, агрохолдинг МХП закінчив минулий рік із чистими збитками у розмірі $231 млн. Для порівняння, у 2021 році чистий прибуток компанії склав $393 млн. Виручка сегмента рослинництва у 2022 році склала $158 млн (2021 р — $188 млн). Зниження на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося переважно через зменшення обсягів реалізації внаслідок пізнього завершення збиральної кампанії та нижчої врожайності кукурудзи, соняшнику та пшениці

Читайте також: В МХП стартувала посівна кампанія

Крім того, щоб зберегти ліквідність для підтримки поточних операцій компанії та підтримки населення країни, Рада Директорів МХП вирішила, що дивіденди не будуть виплачувати, поки в Україні триває війна.

Що відомо про компанію МХП

МХП — міжнародна компанія у сфері харчових, агротехнологій та ритейлу зі штаб-квартирою в Києві та виробничими потужностями в Україні та на Балканах (Perutnina Ptuj Group). Дочірні підприємства МХП працюють у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ, країнах Балканського півострова та інших країнах ЄС. Станом на 2021 рік компанія МХП посідає 8 місце у переліку Forbes 100 найбільших приватних компаній України.

Компанія МХП – вагомий гравець на аграрному ринку, виробничі потужності якого охоплюють 12 областей України.  Земельний банк становить 360 000 га, з них під вирощування сільськогосподарських культур – 353 000 га. Важливою складовою агровиробництва МХП є цифровізація та застосування інновацій.

Нагадаємо, компанія МХП увійшла до рейтингу ТОП 25 роботодавців, відкритих для молодих талантів до 25 років. Результати рейтингу були оголошені під час щорічного форуму для HR-спеціалістів HR-POINT 2023.

МХП планує створити спільне підприємство з Desert Hills for Veterinary Services Company, дочірньою компанією Tanmiah Food Company, лідером ринку Королівства Саудівська Аравія з виробництва м’яса птиці та інших м’ясних продуктів.

Проєкт благодійного фонду “МХП – Громаді” “Посій насіння з МХП” продовжиться і в 2023 році. Починаючи з лютого 2022 року, десятки тисяч родин в 11 областях отримали набори насіння для вирощування овочів. Туди увійшли такі культури: буряк, щавель, редис, огірок, кабачок, морква та матіола. Загалом команда благодійного фонду “МХП – Громаді” роздала 114 800 пакунків насіння.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ найбільше грошей на допомогу Збройним силам України серед українських бізнесів спрямували компанії СКМ, Kernel, МХП, Group DF та Ferrexpo.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також