Новини / Фінанси     02 жовтня 2023 12:33

Від уряду можна отримати до 8 млн на створення переробного підприємства 

У разі отримання гранту підприємство має зобов’язання створити від 25 робочих місць, працювати не менше 3 років та сплачувати податки у бюджет. В інакшому випадку фінансування доведеться повернути

Уряд продовжує грантову програму, спрямовану на створення або розвиток переробних підприємств. Мета – підтримати бізнес і створити нові робочі місця. Розмір гранту становитиме до 8 млн грн, інформує newfood.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Гранти надаються за умови обов’язкового співфінансування з отримувачем у співвідношенні не менше 50% коштом гранту і 50% коштом отримувача (власних та кредитних). При цьому власних коштів має бути не менше 20% вартості проєкту.

Державне фінансування надається лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних із ним осіб.

У випадку руйнації переробного підприємства внаслідок збройної агресії росії держава компенсує отримувачу його власний внесок у повному обсязі. Для цього сплата внеску повинна бути підтверджена документально.

Наступний етап отримання гранту передбачає подачу заявки до 14 жовтня. Детальніше ознайомитися з етапами подачі заявок можна за посиланням.

При подачі заявки на грант необхідно прикріпити бізнес-план за формою. З прикладом заповненого бізнес-плану можна ознайомитися тут.

Зауважується, що Мінекономіки розглядатиме заявки протягом 15 робочих днів після завершення кінцевого строку подання. Рішення приймається на підставі оцінки бізнес-плану, співбесіди та результатів перевірки ділової репутації.

У разі отримання гранту підприємство має зобов’язання створити від 25 робочих місць, працювати не менше 3 років та сплачувати податки у бюджет. В інакшому випадку фінансування доведеться повернути.

Нагадаємо, громадська організація “Міжнародна фундація розвитку” оголосила про старт конкурсу грантової підтримки для енергомодернізації підприємств під час воєнного часу. Проєкт передбачає надання організаційної, технічної та фінансової підтримки 25 обраним підприємствам, котрі постраждали від військових дій.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі