Новини    08 вересня 2023 09:05

Від початку вересня інфраструктура “Кернелу” на Одещині тричі постраждала від ворожих обстрілів


Потужності “Кернела” на Дунаї постраждали внаслідок вересневих атак росіян. Так 2 вересня 2023 року росія вкотре обстріляла портову інфраструктуру Дунаю в Україні. Внаслідок цієї атаки постраждали активи агрохолдингу “Кернел”.

Про це йдеться у повідомленні компанії на Варшавській фондовій біржі.

“російські безпілотники завдали шкоди багатьом критичним об’єктам, у тому числі резервуарам для зберігання рослинної олії, обладнанню, необхідному для перевантажувальних операцій (включно з трубопроводами), залізничним приймальним спорудам, залізничним цистернам, що очікують розвантаження, та адміністративній будівлі. Повний розмір цих збитків наразі оцінюється”, — йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, 3 вересня росія також завдала ударів по зерносховищах, якими керує портовий оператор у Дунайському регіоні, що надає “Кернелу” важливі послуги з перевалки зерна. Це призвело до повного руйнування двох сховищ загальною місткістю 5 тис. т, а ще два плоских сховища такої ж місткості зазнали пошкоджень і тимчасово не можуть використовуватися для накопичення зерна.

6 вересня була ще одна атака, спрямована, зокрема, на активи компанії в дунайських портах. Значних пошкоджень не було, хоча експлуатаційна діяльність цих активів була порушена.

Як зазначається, у серпні 2023 року “Кернел” експортував 92 тис. т зерна, 67 тис. т соняшникової макухи та 98 тис. т соняшникової олії.

“Обсяги експорту були підірвані викликами, з якими стикається компанія, такими як неможливість експортувати товари через українські чорноморські порти та триваючі російські атаки на українську портову інфраструктуру на Дунаї, які серйозно порушили логістику річкового експорту”, — додали в компанії.

Нагадаємо, агрохолдинг “Кернел” інвестував в потужності для перевалки рослинних олій $44,15 млн, придбавши за $19,4 млн складські потужності в порту Чорноморськ, та за $24,75 млн — термінал з перевалки соняшникової олії в порту Рені.

У “Кернел” вважають, що Україна і надалі буде лідером з виробництва соняшника, однак об’єми виробництва зернових культур, ймовірно, будуть знижуватися, оскільки можливості експорту зараз досить обмежені.

За час повномасштабного вторгнення агрохолдинг “Кернел” разом із волонтерськими організаціями та партнерами передали ЗСУ 350 квадрокоптерів і БПЛА загальною вартістю понад 50 млн грн.

Придніпровський кластер “Кернела” припинив співпрацю з французькою компанією Lidea, оскільки вона продовжує розвивати свій бізнес в росії. Від співпраці з Придніпровським кластером Lideа щорічно отримувала дохід приблизно $1 млн. “Кернел” вирощував насіння Lideа на товарних ділянках, яке потім доробляли на заводі компанії у Черкаській області.

Агрохолдинг “Кернел” підписав Меморандум про співпрацю з “Укрнафтою”. В компанії це назвали стратегічним кроком для стабільного енергозабезпечення агробізнесу, виконання виробничих планів та підтримки експорту України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...