Новини    25 травня 2023 10:10

“Кернел” підписав Меморандум про співпрацю з Укрнафтою


Агрохолдинг “Кернел” підписав Меморандум про співпрацю з “Укрнафтою”. В компанії це назвали стратегічним кроком для стабільного енергозабезпечення агробізнесу, виконання виробничих планів та підтримки експорту України.

Про це повідомила пресслужба “Кернел”.

“З початком повномасштабного вторгнення звичні шляхи постачання пального були заблоковані. Тож українським компаніям довелося будувати нові ланцюги поставок, щоб забезпечити потреби свого бізнесу паливно-мастильними матеріалами. Завдяки новим партнерам ми зробили ще один важливий крок у цьому напрямі”, — йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В компанії зазначають, що зважаючи на сезонність агробізнесу, важливо забезпечувати ритмічність поставок, особливо у період посівної та збиральної кампаній. Укрнафта має потрібний для цього стабільний енергетичний ресурс в Україні.

Читайте також: У ДАР з’явиться програма забезпечення аграріїв пальним

Згідно з положеннями Меморандуму, компанії зможуть укладати довгострокові контракти з постачання пального за формульним ціноутворенням на основі міжнародних котирувань.

“Це стратегічне партнерство дозволить нам диверсифікувати ризики, забезпечити гнучкість поставок, а також підтримати вітчизняного виробника, а разом з ним — і економіку країни”, — зазначає пресслужба.

Нагадаємо, протягом 2022 року пальне в Україні подорожчало на майже 70%.

Через запровадження 5 грудня нафтового ембарго проти росії на європейському ринку очікується зменшення обсягів пального. Аналогічна ситуація буде й в Україні, оскільки українські трейдери не підписували довгострокових контрактів.

З початку повномасштабної війни вартість бензину в Україні підскочила на 20-25 гривень за літр – ціни тепер стартують від 50 гривень. Проте, це ще не межа: Національний банк прогнозує, що пальне дорожчатиме й у 2023 році, щоправда, вже меншими темпами. Для українського споживача це суттєве подорожчання, але вартість бензину в нашій країні все одно залишається однією з найнижчих у Європі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...