Новини / Інвестиції     31 травня 2023 15:23

У 2024 році “Кернел” хоче запустити олієпереробний завод на Хмельниччині


На початку 2024 року Кернел планує запуск Старокостянтинівського ОЕЗу на Хмельниччині.

Про це на конференції Grain Ukraine-2023 розповів СЕО “Кернел” Євген Осипов.

“Зараз, наприклад, ми завершуємо будівництво нашого найбільшого олієпереробного заводу на Хмельниччині. На початку наступного календарного року планується його запуск. Це завод, що має можливість переробляти один мільйон тонн соняшника на рік”, — сказав Осипов.

Будівництво заводу розпочалося ще у квітні 2019 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В компанії вважають, що Україна і надалі буде лідером з виробництва соняшника, однак об’єми виробництва зернових культур, ймовірно, будуть знижуватися, оскільки можливості експорту зараз досить обмежені.

“Тому наше завдання — нарощувати переробку всередині країни на продукти з доданою вартістю, забезпечувати максимально ефективну логістику для наших партнерів для експорту їх продукції і з вірою в Україну будувати зараз своє майбутнє”, — додав Осипов.

Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення агрохолдинг “Кернел” разом із волонтерськими організаціями та партнерами передали ЗСУ 350 квадрокоптерів і БПЛА загальною вартістю понад 50 млн грн.

Придніпровський кластер “Кернела” припинив співпрацю з французькою компанією Lidea, оскільки вона продовжує розвивати свій бізнес в росії. Від співпраці з Придніпровським кластером Lideа щорічно отримувала дохід приблизно $1 млн. “Кернел” вирощував насіння Lideа на товарних ділянках, яке потім доробляли на заводі компанії у Черкаській області.

Агрохолдинг “Кернел” підписав Меморандум про співпрацю з “Укрнафтою”. В компанії це назвали стратегічним кроком для стабільного енергозабезпечення агробізнесу, виконання виробничих планів та підтримки експорту України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також