Атака ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури повністю знеструмили і об’єкти критичноі інфраструктури. Порт Одеса та Південний не мали змоги виконувати вантажні роботи, порт Чорноморськ — лише частково. Так прокоментував ситуацію керівник ДП “АМПУ” Олексій Востріков, передає elevatorist.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Сьогодні, завдяки енергетикам, які працюють 24/7, енергопостачання поступово відновлюється. Також використовуються альтернативні джерела живлення. Порт Південний та Чорноморськ здійснюють вантажні операції. Порт Одеса, нажаль, поки що ні”, — зазначив Востріков.
Наразі ситуацію прогнозувати важко. Що стосується експорту, то рф і до цього його гальмувала створюючи проблеми з інспекціями в Босфорі, а відсутність енергопостачання звісно буде гальмувати ще більше.
Нагадаємо, перебої з електропостачанням суттєво не вплинуть на вартість харчових продуктів та не спровокують дефіциту на них. На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа.
Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.
Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році, українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!