Новини / Аналітика / Логістика     12 грудня 2022 18:59

Вантажні операції в портах Великої Одеси поступово відновлюються — АМПУ

Наразі порт Південний та Чорноморськ здійснюють вантажні операції

Атака ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури повністю знеструмили і об’єкти критичноі інфраструктури. Порт Одеса та Південний не мали змоги виконувати вантажні роботи, порт Чорноморськ — лише частково. Так прокоментував ситуацію керівник ДП “АМПУ” Олексій Востріков, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Сьогодні, завдяки енергетикам, які працюють 24/7, енергопостачання поступово відновлюється. Також використовуються альтернативні джерела живлення. Порт Південний та Чорноморськ здійснюють вантажні операції. Порт Одеса, нажаль, поки що ні”, — зазначив Востріков.

Наразі ситуацію прогнозувати важко. Що стосується експорту, то рф і до цього його гальмувала створюючи проблеми з інспекціями в Босфорі, а відсутність енергопостачання звісно буде гальмувати ще більше.

Нагадаємо, перебої з електропостачанням суттєво не вплинуть на вартість харчових продуктів та не спровокують дефіциту на них. На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!