Новини    05 жовтня 2022 14:13

В наступному році житній хліб буде у дефіциті – прогноз

Фермери не мають змоги продати вирощене

Дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа. Про це наголошує  генеральний директор HarvEast Holding Дмитро Скорняков під час онлайн-зустрічі в Центрі соціально-економічних досліджень CASE Україна, інформує “ПроАгро Груп”.
Він наголосив, що вирощування жита і ячменю для вітчизняних аграріїв стало нерентабельним. Їх виробництво значно зросло в ціні через розрив логістичних ланцюжків та подорожчання складових технологічного процесу. Тому фермери не мають змоги продати вирощене.
Читайте також: Ситуація близька до катастрофи: у ІМК та Harveast Holding оцінили стан українського АПК
“Такі культури як ячмінь, жито виробляти взагалі немає ніякого сенсу. Ячмінь йшов у Китай, але зараз його неможливо туди відправити. Та ще й внутрішня ціна на нього така, що ти маєш збирати 10 тонн з гектару, щоб вийти в нуль. Це майже неможливо. Тому гадаю, що в цьому сезоні ці культури не буде сіяти ніхто” – говорить Скорняков.
Тому, якщо держава не простимулює виробництво жита й ячменю нехай для продовольчих потреб населення, то вже наступного ці культури прийдеться імпортувати або скорочувати споживання.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, як аграрію отримати рукава для зерна через ДАР.
Олександра Марченко
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...