Новини    13 лютого 2023 16:29

В Україні вивели сорт яблуні, з якої робитимуть мармелад

Науковці створили гібридний фонд декоративної яблуні

Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних культур — яблуня “Оксана”, повідомляє пресслужба НУБіП України.

Селекційну роботу провели науковці та студенти агробіологічного факультету НУБіП України під керівництвом професора кафедри садівництва Володимира Меженського.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Науковці створили гібридний фонд декоративної яблуні. Серед нього дібрали низку перспективних форм, що поєднують високі декоративні властивості зі стійкістю до парші й борошнистої роси. Одну з них, що рясно квітує рожево-червоними квітками, зареєстровано під назвою “Оксана”.

Попри те, що основне призначення сорту декоративне для потреб зеленого будівництва, проте його плоди, хоча й дрібні, але містять високу кількість біологічно активних речовин, тому придатні для переробки на компоти, мармелад, пастилу тощо.

Нагадаємо, вчені НУБіП вивели перший український сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування.

Селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...