Новини / Техніка     03 серпня 2022 15:17

Уряд запускає програму гарантування участі українських машинобудівельників у електронних торгах

Програма реалізовуватиметься за допомогою інструменту локалізації, що передбачає вимоги до походження продукції, яка продається через систему Prozorro

Уряд запускає програму підтримки вітчизняних машинобудівників за допомогою гарантування участі українських виробників в електронних торгах Prozorro.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України у Telegram.

“Мета програми – стимулювати машинобудівну промисловість шляхом створення попиту на таку продукцію. В результаті очікуємо на формування десятків тисяч нових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету, зростання ВВП, що дасть змогу пришвидшити відновлення української економіки”, – заявила Перша віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Додається, що серед видів продукції, на які поширюються згадані вимоги – автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо.

“Вимоги не розповсюджуються на продукцію з країн, з якими Україна підписала Угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників Угоди про державні закупівлі. Це, зокрема, країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада. (Повний перелік країн публікується на офіційному сайті Мінекономіки)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, щоб  виключити можливі маніпулювання даними, постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов’язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару.

Нагадаємо, у Мінагрополітики погодили перші чотири гранти на розвиток садівництва майже на 17 млн грн.

Landlord раніше повідомляв, за словами першого заступника міністра, на сьогодні є підтвердження за технічною готовністю близько 15 суден, два фіналізуються.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також