Новини    12 лютого 2023 17:01

Виведено перший український сорт бузини для промислового вирощування

Плоди бузини чорної мають високий протиокислювальний потенціал завдяки вмісту флавоноїдів

Вчені НУБіП вивели перший український сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування, повідомляє пресслужба НУБіП України.

Науковці кафедри садівництва — Володимир Меженський, Людмила Меженська та Артур Ліханов — виявили зразок бузини, який перевершував інші за вмістом рутину в квітках, тому новий сорт отримав відповідну назву за забарвленням плодів і накопичуванням великої кількості рутину в квітках — “Чорна Рута”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Хоча бузина є звичайною рослиною для флори України, ‘Чорна Рута’ є першим українським сортом, що дозволяє розпочати її широке культивування на наших теренах. Плоди бузини чорної мають високий протиокислювальний потенціал завдяки вмісту флавоноїдів, що тому їх використовують для лікування та в системі раціонального здорового харчування.

Окрім того, плоди цінуються як потужний природний харчовий барвник. Квітки також є важливою фармакологічною сировиною. Учені НУБіП України виявили зразок бузини, який перевершував інші за умістом рутину в квітках, тому новий сорт отримав відповідну назву за забарвленням плодів і накопичуванням великої кількості рутину в квітках – ‘Чорна Рута’. Він має універсальне використання, тобто для цього слугують і квітки, і плоди.

У лабораторії мікроклонального розмноження сорт вводять у культуру in vitro, щоб у стислі терміни можна було виростити потрібну кількість садивного матеріалу для промислових насаджень. 

Нагадаємо, селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...