Новини / Трейдинг     10 квітня 2019 14:59

Україна почала імпортувати білоруську картоплю. Ціна – 7 грн/кг

Пропозиція української картоплі зменшується, тож починаючи з кінця березня вона почала суттєво зростати в ціні. Це зумовило збільшення імпортних поставок, зокрема картоплі білоруського виробництва, причому імпортована картопля коштує дешевше – у середньому на 1 грн/кг.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Сьогодні вартість картоплі в Україні – найвища за останні 10 років і майже вдвічі вища, ніж на початку квітня 2017 року. Українські виробники зараз пропонують картоплю за ціною 7–8 грн/кг (минулого року в цей період – 4–4,2 грн/кг).

Читайте: У світі зростає попит на картоплю. Найбільший споживач – Азія, найбільший переробник – Бельгія

Зростання ціни і скорочення пропозиції картоплі від місцевих фермерів привернуло увагу імпортерів. Минулі роки Україна ввозила картоплю з ЄС, але в поточному сезоні європейські ціни на цю продукцію втричі перевищують українські, що пов’язано з неврожаєм картоплі в Європі. Тому імпортери почали завозити картоплю з Білорусі.

Білоруську картоплю пропонують на ринку за ціною 7–7,5 грн/кг.

Також зараз на український ринок надходять партії ранньої картоплі з Єгипту і насіннєвої – з Нідерландів.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україну надійшли перші партії ранньої картоплі з Єгипту. Продається вона втричі дорожче, ніж українська врожаю 2018 р., – за ціною 35–40 грн/кг.

Читайте також