Новини / Садівництво     31 липня 2022 16:53

В Україні стрімко дешевшає малина

Помітне зниження ціни ягоди учасники ринку пов'язують зі збільшенням пропозиції малини на ринку в цілому

Ще з початку цього тижня в Україні встановилися чіткі негативні цінові тенденції в сегменті малини, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Нині українські садівники озвучують ціни на малину в діапазоні 60-120 грн/кг ($1,64-3,28/кг), що в середньому на 27% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Широкий ціновий діапазон учасники ринку пояснюють різними якісними характеристиками продукції. За цінами нижньої межі діапазону у продаж на внутрішньому ринку надходять залишкові партії ягід літніх сортів, які, як правило, нетранспортабельні та не мають попиту у представників компаній з заморожування.

За максимальними цінами на сьогодні у продаж надходять об’ємніші партії малини ремонтантних сортів, до прибирання яких активно приступили в господарствах північних і західних областей країни.

Помітне зниження ціни ягоди учасники ринку пов’язують зі збільшенням пропозиції малини на ринку в цілому. Своєю чергою місцеві виробники відзначають дуже стриманий попит на великі партії малини з боку переробників, тому що нинішній рівень цін залишається для них дуже високим. Навіть попри останнє зниження відпускних цін на малину, реалізація основних обсягів ягід на цей час в Україні здійснюється в середньому на 26% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Представники компаній із заморожування ягід називають ситуацію зі зниженням цін на малину в Україні цілком логічною і більш ніж впевнені, що нинішні негативні цінові тенденції тільки зміцнюватимуться. Компанії, які орієнтовані на експорт замороженої малини цього сезону, будуть готові приступити до об’ємних закупівель малини лише за діапазону оптових цін на ягоду на рівні 60-70 грн/кг ($1,64-1,91/кг). В іншому випадку, за їхніми словами, конкурувати з європейськими виробниками замороженої ягоди буде важко.

Нагадаємо, у фруктово-ягідному сегменті продовжують дешевшати лохина і чорниця. Знизилися ціни реалізації вишні, сливи та нектарину. Черешня, абрикоси та персики, навпаки, подорожчали. Незначні залишки торішнього яблука призвели до різкого стрибка цін. Також дорожче, ніж минулого тижня, продавалися банани та апельсини.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також