Новини    14 травня 2023 19:12

В Україні розпочали виробляти бронежилети для трактористів

Броня четвертого рівня захисту для водія трактора чи комбайна не потрібна, оскільки він працює не під обстрілами стрілецькою зброєю. Для убезпечення від уламків достатньо бронезахисту другого рівня за ДСТУ. І головна вимога до такого комплекту — він має бути відносно легким, щоб не виснажувати людину, адже фермер, тракторист працює у полі найчастіше упродовж цілого дня

За оцінками Міністерства аграрної політики та продовольства України на разі у країні заміновано 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель.  Найскладніша ситуація у регіонах, де велися або тривають активні бойові дії, та регіонах, звільнених від російської окупації. І кожен виїзд сільгосптехніки в поле несе величезні ризики життю і здоров’ю аграріям, передає bizagro.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На сьогодні в Україні розмінування проводять більш як 2600 саперів з державних і приватних структур. З такою потужністю нам знадобиться понад 20 років, щоб очистити лише землі сільськогосподарського призначення, — пояснив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Наразі в країні нестача ресурсів для забезпечення оперативного розмінування всіх територій у аграрних областях України, щоб організувати посівну. Тому аби функціонувати далі, аграрні підприємства намагаються розв’язувати ці питання власними силами: звертаються до приватних операторів протимінної діяльності, намагаються самостійно отримати ліцензії, інвестують у розробки дронів-розміновувачів.

Станом на початок 2023 року збитки від замінування й забруднення посівних площ вже склали понад 20 мільярдів доларів. Тому однією з головних задач аграрного сектора стало створення максимально можливих умов безпеки діяльності підприємств і роботи працівників з урахуванням безпекових вимог Мінагрополітики і ДСНС.

Попри всі заходи, яких вживають агропідприємства, трапляються випадки наїзду тракторів на міни. Тому безпека трактористів потребує додаткової уваги. Працівники у полях як мінімум можуть бути забезпеченими базовими елементами бронезахисту, що забезпечують протиуламковий захист. Базовий комплект такого захисту може складатись з модульного бронежилета з великою площею захисту і шолома з надвисокомолекулярного поліетилену (НВМПЕ).

Броня четвертого рівня захисту для водія трактора чи комбайна не потрібна, оскільки він працює не під обстрілами стрілецькою зброєю. Для убезпечення від уламків достатньо бронезахисту другого рівня за ДСТУ. І головна вимога до такого комплекту — він має бути відносно легким, щоб не виснажувати людину, адже фермер, тракторист працює у полі найчастіше упродовж цілого дня.

Найкраще для цих цілей за своїми характеристиками підійде бронезахист з надвисокомолекулярного поліетилену. Цей легкий і водночас надзвичайно міцний матеріал винайшли ще у 50-х роках минулого століття й ще 50 років тому почали застосовувати для цілей бронезахисту.

Максимальний рівень захисту м’якої броні й жорстких плит з НВМПЕ — другий і третій відповідно за ДСТУ. А отже обидва рівні захисту відповідно до вимог стандарту втримують пістолетні кулі та уламки.

М’яку броню з надвисокомолекулярного поліетилену використовують для створення максимальної площі захисту власника. Для задач захисту від уламків ідеально підходить легкий бронежилет прихованого носіння, що має більшу площу балістичного захисту.

Шолом для роботи у полі також повинен виконувати основну функцію: захищати від уламків. Тож тут можна обрати найпростіший варіант: модель PASGT з чотириточковою підвісною системою. Важить він всього 1,5 кг (бо також зроблений з надвисокомолекулярного поліетилену), забезпечує захист більшої площі голови порівняно зі своїми військовими “братами” FAST або MICH й має нижчу ціну.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Нещасні випадки з трактористами найчастіше пов’язані з підривами на мінах, отже вибухова хвиля з уламками розповсюджуються знизу догори, а це значить, що крім тіла і голови робітникові необхідно подбати й про захист знизу.

Після початку повномасштабного вторгнення росії до компанії “Українська Броня” надійшов запит від військових: для окопних боїв і евакуації потрібен додатковий захист. У відповідь конструктори розробили протиуламкову бронековдру з надвисокомолекулярного поліетилену, що забезпечує захист від куль й уламків за 1-м або 2-м рівнем за ДСТУ. А в експериментах, що військові за власною ініціативою провели “у полях”, ця ковдра витримала влучання уламків гранати, скинутої на неї з дрона.

У виданні зауважили, що жодна броня не здатна гарантувати 100% захисту у разі вибухів, але вона може значно зменшити його наслідки. Життя — найвища цінність, тож його захист і збереження за теперішніх реалій має бути пріоритетом у будь-якій діяльності.

Нагадаємо, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів.

Мінреінтеграції сприятиме залученню машин розмінування для очищення звільнених територій від вибухонебезпечних предметів.

Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...