Новини / Логістика     23 лютого 2023 19:38

УЗ планує створити компанію-вантажоперевізника для роботи у Європі

Для створення компанії-вантажоперевізника потрібно не лише закупити рухомий склад, а й отримати ліцензію, провести реєстрацію та набрати команду

АТ “Укрзалізниця” до кінця року планує розвинути європейський напрямок в роботі держкорпорації та створити компанію-вантажоперевізника для роботи в Євросоюзі, заявив голова правління УЗ Олександр Камишін, повідомляє “Кореспондент“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Така необхідність обумовлена тим, що українські вантажоперевізники постали перед труднощами в роботі з європейськими колегами. Тож в УЗ докладають зусиль, щоб нова компанія почала працювати як найскоріше.

Він пояснив, для створення компанії-вантажоперевізника потрібно не лише закупити рухомий склад, а й отримати ліцензію, провести реєстрацію та набрати команду.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця” планує у травні презентувати 4 нових контейнерних потяги до країн ЄС, повідомив член правління товариства В’ячеслав Єрьомін під час форуму Elevator 2022 у Києві.

АТ “Укрзалізниця” запровадило низку заходів щодо здешевлення перевезення зерна залізничним транспортом по території України, розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

У 2022 році АТ “Укрзалізниця” в умовах активних бойових дій та руйнувань залізничної інфраструктури робить усе для безперебійного процесу перевезень вантажів та росту їх обсягів. За підсумками грудня минулого року вони зросли на 23% — до 10,2 млн тонн/міс.

Раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

У парку вантажних вагонів АТ “Укрзалізниця” минулого року найбільше подорожчало користування зерновозами та платформами. Натомість подешевшали піввагони, обкотишовози та думпкари. Загалом зерновози Укрзалізниці за рік подорожали вдвічі.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також