Новини    12 лютого 2023 18:44

В УЗ мають намір підтримати аграріїв та знизити вартість перевезення зерна

УЗ має намір зробити більш конкурентними на ринку використання вагонів, адже частка зерна, що перевозиться вагонами державної компанії становить лише приблизно 22-25%

АТ “Укрзалізниця” запровадило низку заходів щодо здешевлення перевезення зерна залізничним транспортом по території України, розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зараз загальна вартість перевезення зерна у вагонах на відстань 655-710 км складає: в напрямку портів — $32,3 на 1 т, в напрямку західних переходів — $52,2 на 1 т.

В УЗ запровадили наступні кроки для підтримки аграріїв:

  • Змінила технології розрахунку швидкостей руху вагонів у бік портів — цей захід збільшив розрахункову швидкість руху зерновозів з 124 км/добу до 134/206 км на добу, що фактично знизило вартість використання зерновозів УЗ на $3,7/т при маршрутних відправках та $2,4/т при повагонних відправленнях.
  • УЗ запропонувала власні вагони для перевезення зерна по більш конкурентній/низькій вартості — для цього залізниця впроваджує низку нових видів аукціонів з продажу вагонів для перевезення зерна (наразі усі вагони для перевезення зерна Укрзалізниця реалізує через відкриті аукціони на ЄТС Прозорро.Продажі).
  • УЗ запропонувала на голландські аукціони напіввагони (ПВ) для перевезення зерна за можливою мінімальною ставкою — 812 грн/добу (діюча ставка 1400 грн/добу) — здешевлення напіввагона на 42%.
  • Запропонувала на голландські аукціони зерновози (ЗРВ) для перевезення зерна на відстань до 300 км (у напрямку морських портів та внутрішні перевезення) за можливою мінімально ставкою — 516 грн/добу (діюча мінімально можлива ставка — 2795 грн/доба) — здешевлення зерновоза у 5,4 раза. Мета — конкурувати з автотранспортом за обсяги перевезення зерна на відстань до 300 км.
  • УЗ запропонувала на голландські аукціонини зерновози ( ЗРВ) для перевезення зерна у бік західних переходів/внутрішнє перевезення за можливою мінімальною ставкою торгів до 1806 грн/доба (діюча мінімально можлива ставка -2795 грн/доба) — здешевлення зерновоза на — 35,4%. Мета — здешевлення перевезення зерна в напрямку західних прикордонних переходів.

Зазначені заходи роблять вагони АТ більш конкурентними на ринку використання вагонів адже частка зерна, що перевозиться вагонами державної компанії становить лише приблизно 22-25%,— зазначив Ткачов.

Своєю чергою агровиробники отримають вагони залізниці за меншу вартість, що скоротить загальні логістичні витрати при експорті зерна.

Нагадаємо, у 2022 році АТ “Укрзалізниця” в умовах активних бойових дій та руйнувань залізничної інфраструктури робить усе для безперебійного процесу перевезень вантажів та росту їх обсягів. За підсумками грудня минулого року вони зросли на 23% — до 10,2 млн тонн/міс.

Раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

У парку вантажних вагонів АТ “Укрзалізниця” минулого року найбільше подорожчало користування зерновозами та платформами. Натомість подешевшали піввагони, обкотишовози та думпкари. Загалом зерновози Укрзалізниці за рік подорожали вдвічі.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...