Новини / Тваринництво     03 жовтня 2023 13:11

Уряд систематизував підхід до розрахунку збитків за незаконний вилов риби


Уряд систематизував підхід до розрахунку збитків за незаконний вилов риби

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову  “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, завданої порушенням законодавства про рибне господарство внаслідок незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів, а також незаконного знищення чи погіршення середовища існування водних біоресурсів” №1042.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Існування до сьогодні двох різних підходів для розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству за порушення правил рибальства, призводило до дискримінації порушників. А саме поділ їх на підприємців та фізичних осіб, яким нараховувались різні суми збитків за одні і ті ж порушення правил рибальства.

Водночас при розрахунку таких збитків для підприємців були й інші суттєві недоліки. Методика розрахунку збитків містила складні формули з багатьма складовими, які не враховували розмір шкоди заподіяний водним мешканцям. Також існували корупційні ризики при розрахунку збитків, адже була можливість маніпулювання з цінами на водні біоресурси для конкретного регіону на момент проведення розрахунків тощо.

Нова Постанова  затверджує єдині такси, як для підприємців, так і фізичних осіб, для обчислення розміру шкоди, яка завдана водним мешканцям при порушенні рибоохоронного законодавства.

Своєю чергою держава отримає компенсаційні кошти на витрати для відтворення водних біоресурсів у вигляді відповідного збільшення надходжень до бюджету.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочинає експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури. Також у міністерстві уточнили, що Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.

Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

Україна приєдналась до угоди СОТ про субсидування рибальства. Угода набуде чинності після її прийняття двома третинами членів СОТ.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі