Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року, повідомляє пресслужба Міненерго.
Документ відображає цілі Європейського зеленого курсу та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.
У Стратегії, зокрема, враховані:
- наслідки повномасштабної війни російської федерації проти України, посилення ролі енергетичної безпеки та зміцнення стійкості енергосистеми;
- результати приєднання ОЕС України до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E) та поглиблення інтеграції енергетичної системи України в загальноєвропейську;
- наявність новітніх технологій (зокрема виробництво та використання водню в енергетичних цілях, малі модульні ядерні реактори, установки зберігання енергії тощо), технічні зміни в енергетичному секторі, світові тренди та інноваційні рішення, вимоги до екологічної безпеки згідно з нормами ЄС та прийнятим зобов’язанням України;
- міжнародні зобов’язання України щодо енергоефективності та використання ВДЕ, зменшення викидів парникових газів тощо;
- децентралізація генерації електроенергії по всій території країни для поліпшення стійкості та надійності енергозабезпечення.
Стратегія передбачає досягнення Україною вуглецевої нейтральності енергетичного сектору до 2050 року.
Нагадаємо, розв’язання росіянами повномасштабної війни проти України з 24 лютого призвело до значного пошкодження ґрунтового покриву на значних площах сільськогосподарських земель. У місцях запеклих боїв одним із видів руйнації ґрунтів є пошкодження їх цілісності внаслідок розривів від бомбардування, обстрілів ракетами, мінами та артилерійськими снарядами, що спричинило утворення урвищ, глибоких вирв з порушенням природної цілісності генетичних горизонтів на значних площах у північній, східній та південній частинах нашої країни.
Україна має достатній потенціал, аби стати “зеленим” енергетичним хабом для Європи та замінити “брудні” енергоресурси росії.
Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков заявив про те, що Україна має значний потенціал стати європейським хабом сталої енергетики.
Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.
МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.
За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.
На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.
В Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!