Новини / Політика     28 березня 2023 12:09

Другий саміт Grain from Ukraine планує провести Україна цієї осені


Україна планує восени провести другий саміт Grain from Ukraine (“Зерно з України”), аби забезпечити подальше функціонування цієї гуманітарної ініціативи.

Про це повідомив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в інтерв’ю Укрінформу.

Він нагадав, що з початку дії зернового коридору в Африку було поставлено майже 3 млн тонн зерна, було зібрано близько 200 млн доларів донорської допомоги.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Восени цього року ми плануємо провести другий саміт Grain from Ukraine, аби зібрати додаткові кошти, щоб ця програма функціонувала. Тому нам треба заохочувати ширше коло країн долучатися до цієї програми”, – сказав Субх.

Хто, крім України, зацікавлений у Grain from Ukraine

Дипломат поінформував, що у Grain from Ukraine з’явилися почесні амбасадори – відомі африканські політичні та економічні діячі. Держсекретар США Блінкен під час візиту до Ефіопії відвідав склади, на яких зберігалося українське зерно, і теж відзначив, що Grain from Ukraine має продовжувати працювати.

“Ми маємо навіть офіційні звернення кількох африканських країн із проханням допомогти їм зерном у рамках “зернової ініціативи”. Зараз ми шукаємо логістичні інструменти, яким чином це забезпечити. Бо доставити зерно в країни, які мають вихід до океану, приміром, в Ефіопію, Сомалі або Кенію, набагато легше, ніж у ті держави, які його не мають. Але ми працюємо із Всесвітньою продовольчою програмою, щоб знайти шляхи задоволення потреб цих країн”, – зазначив спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки.

Нагадаємо, 21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

Як виникла та розвивається Grain from Ukraine

Довідка. Grain from Ukraine 15 листопада 2022 року ініціював президент Володимир Зеленський. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з World Food Program під егідою Організації Об’єднаних Націй. Сумарно країни-партнери надали майже 200 мільйонів доларів на її фінансування. Майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до нужденних та голодних країн. З них — 140 тис. тонн цієї культури було відвантажено в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

Нагадаємо, до гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

3 грудня 2022 року до Ефіопії прибуло перше судно в межах української гуманітарної програми Grain from Ukraine. До порту Дорале було доправлено 25 тис. тонн української пшениці.

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) проводить тендер на закупівлю 75 тис. тонн агропродукції у рамках реалізації гуманітарної програми Grain from Ukraine. Про це заявив регіональний директор WFP Метью Голлінгворт, передає пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також