Декілька тисяч фермерів з усіх регіонів України отримають мінеральні добрива, які були придбані завдяки Уряду США та Уряду Республіки Корея. Сьогодні перші аграрії з Київщини вже отримали добрива для внесення на озимі культури.
Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.
Під час першої передачі допомоги аграріям були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні пані Бріджит Брінк, Тимчасовий Повірений в справах Республіки Корея в Україні Кім Чун-Янг, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, представники програми USAID (АГРО) та аграрного сектору.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Міністр агрополітики наголосив на важливості підтримки США у багатьох питаннях, які впливають на роботу і виживання українського агросектору.
“Сьогодні ми роздаємо міндобрива для найменших фермерів. Для тих, хто має декілька гектарів в обробітку, але багато переживань і проблем. Це відчутна допомога. Важливим фактором цієї програми також є реєстрація малих фермерських господарств в ДАР, для отримання цієї допомоги. Тепер вони зможуть брати участь і в інших програмах допомоги”, – наголосив Міністр агрополітики.
Сольський також подякував Уряду США та особисто пані послу Бріджит Бінк за допомогу аграрному сектору України. А також Уряду та народу Кореї за підтримку.
Загалом, завдяки Урядам США та Республіки Корея придбано 12 тисяч тонн мінеральних добрив. Цього обсягу вистачить для внесення на площі майже 200 тисяч гектарів. Мінеральні добрива отримають понад 10 тисяч фермерів через програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Це майже 70% від загальної кількості невеликих фермерів, які зареєструвались в Державному аграрному реєстрі, обробляють до 500 гектарів та вирощують олійні і зернові культури.
Нагадаємо, під час весняної посівної кампанії Ostchem RETAiL вдалось реалізувати 110 тисяч тонн мінеральних добрив.
У господарстві “Харківське насіння” відмовилися від застосування фосфорних і калійних добрив. Висіваючи покривні культури, за рік можна підняти рівень фосфору в ґрунті на 20-40 кг, калію – на 30-50 кг.
“Кернел” значно зменшив застосування добрив, оскільки в Україні виникли значні складнощі з логістикою імпорту.
ТОВ “Завод Кобзаренка” представив нову модель розкидача органічних добрив РОД-12 вантажопідйомністю 14 тонн.
Норвезький виробник добрив Yara побудує у Великій Британії спеціальний завод з виробництва біостимуляторів вартістю у $150 млн.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!