Новини / Політика     24 травня 2023 09:11

Україна, Румунія та Молдова домовилися про обмін інформацією про експорт пшениці


Україна, Молдова та Румунія будуть обмінюватися інформацією про обсяги української пшениці, яка транспортуватиметься коридорами солідарності.

Про це домовились три міністри сільського господарства під час онлайн-переговорів, повідомила пресслужба Мінсільгоспу Молдови.

“Метою зустрічі між трьома сторонами було узгодження способу організації оптимізації транзиту зерна, що надходить з України, щоб румунські фермери мали можливість транспортувати зерно, звільняти склади та експортувати продукцію нового врожаю”, — говориться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як відомо, за даними Мінагрополітики, суходолом майже 80% української продукції транспортується транзитом саме через Румунію, на другому місці Польща – 10%.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Читайте також: Молдова реконструює дві ділянки залізниці, що дасть змогу збільшити транзит товарів із України до ЄС

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Молдова вирішила поки що не вводити обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України, оскільки такі дії “нічого б не вирішили” та “дали б нульові результати”, заявили у аграрному відомстві Молдови.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також