Новини / Політика     12 травня 2023 09:04

Молдова передумала забороняти імпорт українського продовольства


Молдова вирішила поки що не вводити обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України, оскільки такі дії “нічого б не вирішили” та “дали б нульові результати”, заявив міністр сільського господарства країни Володимир Боля.

Про це передає молдовське видання Newsmaker.md.

Молдовський чиновник зазначив, що обмеження на імпорт не призвели б ані до підвищення відпускних цін для молдавських фермерів, ані до зниження собівартості.

“Це рішення дало б нульові результати. Навпаки, Україна ввела б обмеження на ввезення молдавської продукції, і тоді багато було б втрачено”, – зазначив Боля в ефірі програми “Punctul pe AZI” на TVR Moldova.

Також міністр звернув увагу, що обсяги імпорту сільськогосподарської продукції з України незначні, і всього було імпортовано близько 177 тонн пшениці та 4 тисяч тонн соняшникового насіння, тоді як елеватори в Молдові дають можливість зберігати близько 3 мільйонів тонн продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Боля також заявив, що Кишинів не розглядає заборону транзиту зерна з України через Молдову.

“Транзит не впливає на нас негативно… Проблема виникає з автомобільними вантажоперевезеннями – очікування на митниці в Румунії. Ми зацікавлені у розвитку залізничного транспорту. Це набагато вигідніше, ніж автомобільний транспорт”, – сказав міністр.

Чому Молдова хотіла заборонити український імпорт

Нагадаємо, минулого тижня міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля заявив, що його країна ймовірно запровадить обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Водночас Боля додав, що уряд Молдови хоче компенсувати аграріям акциз на дизельне пальне, яке вони використовують, і запровадити субсидії для купівлі засобів для захисту рослин і добрив.

У відповідь на обмеження, впроваджені Молдовою проти українського імпорту, в українському уряді готували постанову про заборону молдовського імпорту.

Раніше,  травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Як зазначається, заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також