Новини / Інвестиції     24 червня 2023 11:03

Україна будуватиме зерновий термінал у Нігерії


Міністерство аграрної політики та продовольства та міжнародна компанія Lagos Free Zone (Tolaram Group) підписали меморандум про взаєморозуміння та спільну участь у проєкті зернового термінала в порту Леккі, Нігерія.

Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

Підписання документа відбулося в Лондоні під час Конференції з питань відновлення України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Співпраця Мінагрополітики та Lagos Free Zone Company буде спрямована на створення необхідної інфраструктури для забезпечення подальшого безперервного постачання української агропродукції як до Нігерії, так і до всього Африканського континенту. З основною метою — забезпечити продовольчу безпеку у регіонах,  які найбільше цього потребують”, — наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Довідка: глибоководний порт Леккі в Нігерії — перший повністю автоматизований порт країни. Це спільний проєкт урядів Нігерії та штату Лагос, власника вільної зони Лагосу компанії Tolarams Group (Сінгапур) та China Harbour Engineering Company (Китай).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України погодив створення ТОВ “Українсько-Африканська торговельна місія” на прохання Міністерства аграрної політики та продовольства.

Торік на засіданні 23 грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову, збільшивши на 21 тис. метричних тонн обсяг гуманітарної допомоги у вигляді зерна, яку Україна надає країнам Африки та Азії.

Перед тим Кабінет міністрів збільшив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. З державного бюджету додатково виділяється 124 млн гривень на зерно для голодуючих країн Африки.

15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine, яка передбачає:

  • Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  • Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  • За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Її суть – пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Уряд вже схвалив надання гуманітарної допомоги країнам Африки та Азії у вигляді 125 тисяч тонн зерна. Допомогу отримають Судан, Ємен, Кенія, Нігерія.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також