Новини / Політика     02 грудня 2022 13:13

Уряд виділив з бюджету 124 мільйони на зерно для країн Африки


Кабінет міністрів збільшив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. З державного бюджету додатково виділяється 124 млн гривень на зерно для голодуючих країн Африки.

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 30 листопада 2022 р. № 1076-р.

Крім того, Мінфін в межах загального обсягу бюджетних призначень проведе перерозподіл видатків шляхом зменшення обсягу видатків за програмою “Обслуговування державного боргу” на 224 млн гривень та збільшить видатки за програмою “Резервний фонд” на 224 млн гривень.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine, яка передбачає:

  • Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  • Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  • За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Її суть – пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, із українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Минулого тижня уряд вже схвалив надання гуманітарної допомоги країнам Африки та Азії у вигляді 125 тисяч тонн зерна. Допомогу отримають Судан, Ємен, Кенія, Нігерія.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також