Новини    26 грудня 2022 14:29

Уряд погодив збільшення обсягу гуманітарного зерна для країн Африки та Азії

Відповідні зміни уряд вніс до постанови №1313 "Про надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії"

На засідання 23 грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову, збільшивши на 21 тис. метричних тонн обсяг гуманітарної допомоги у вигляді зерна, яку Україна надає країнам Африки та Азії. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає “Порти України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Відповідні зміни уряд вніс до постанови №1313 “Про надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії” задля врегулювання питання закупівлі, доставки та оплати транспортування зерна пшениці та/або зерна кукурудзи до Республіки Судан, Республіки Ємен, Республіки Кенія та Федеративної Республіки Нігерія.

Замінено умови постачання товарів гуманітарної допомоги з CIF (коли продавець зобов’язаний придбати морське страхування для товару, — ред.) на FOB (коли продавець не зобов’язаний купляти морське страхування, — ред.) та збільшено на 21 тис. метричних тонн обсяг закупівлі зерна пшениці та/або зерна кукурудзи, — зазначив Мельничук.

У листопаді Кабінет міністрів ухвалив постанову №1313, якою доручив Міністерству внутрішніх справ та Державній службі з надзвичайних ситуацій поставити пшеницю та/або кукурудзу загальним обсягом до 125 тис. метричних т державам Африки та Азії, як гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів збільшив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. З державного бюджету додатково виділяється 124 млн гривень на зерно для голодуючих країн Африки.

15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine, яка передбачає:

  • Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  • Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  • За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Її суть – пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, із українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Уряд вже схвалив надання гуманітарної допомоги країнам Африки та Азії у вигляді 125 тисяч тонн зерна. Допомогу отримають Судан, Ємен, Кенія, Нігерія.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...