Новини

Угорщина посилить контроль за імпортом українського зерна

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що країна запровадить заходи та посилить контроль за зерном, що надходить з України, повідомляє “Економічна правда”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ситуація для угорських фермерів погіршується безпрецедентними обсягами імпорту українських зернових та олійних культур до країн-членів ЄС, що межують з Україною. Також українське сільське господарство, що користується повним безмитним доступом, почало експортувати велику кількість м’яса птиці, яєць і меду на європейський ринок, витісняючи угорську продукцію з традиційних ринків збуту і знижуючи відпускні ціни фермерів нижче собівартості виробництва.

Міністр також виступив з ініціативою запровадити обов’язкове декларування основних зернових та олійних культур в Системі електронного контролю за транзитними товарами (EKÁER).

Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна

Декларування дасть точнішу картину кількості зернових та олійних культур, що надходять автомобільним транспортом, а також дозволить штрафувати вантажі, які не відповідають зобов’язанням щодо декларування. Незадекларовані вантажі вважаються такими, що мають недокументоване походження, і на них може бути накладено штраф за невиконання зобов’язань або навіть конфісковано під заставу.

Крім того, Угорщина продовжить посилювати контроль за імпортом, приділяючи особливу увагу транзитним вантажам, щоб переконатися, що ті, які призначені для транзиту, дійсно залишають країну.

Нагадаємо, у лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Експорт зерна до Польщі тимчасово припинять щонайменше до липня, повідомив заступник міністра сільського господарства Польщі Януш Ковальський.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку