У Житомирській області планують підвищити рівень енергоефективності, використовуючи нові підходи у сфері біоенергетики, зокрема, вирощуючи енергетичну вербу для біопалива. Про це повідомляє Житомирська ОДА.
Відповідні зміни до плану заходів на 2018-2020 роки у рамках Стратегії розвитку області затвердили депутати обласної ради.
За словами директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА Тетяни Вареми, внесені зміни необхідні для того, щоб інвестори могли на території області займатися виробництвом біопалива.
«Зокрема, є бажаючі займатися вирощуванням енергетичної верби», – заявила вона.
Варема також зазначила, що найближчим часом відбудуться зустрічі з представниками громад, які можуть запропонувати ділянки, та інвесторами, котрі планують займатися вирощуванням енергетичних рослин.
В повідомленні зазначається, що використання нових підходів до біоенергетики дозволить зменшити знищення лісів і дасть можливість зменшити викиди забруднюючих речовин у навколишнє середовище.
В ОДА сподіваються, що використання біоенергетичних технологій у теплопостачанні дозволить модернізувати об’єкти теплоенергетики і використовувати 610 тис. тонн біомаси, що зменшить викиди у довкілля ртуті, метану та закису азоту, які утворюються при спалюванні природного газу.
Як повідомляв LANDLORD, станом на жовтень 2017 року на твердому біопаливі працювали близько 10% всіх вітчизняних котелень.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!